Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Dwójka na Gali Szkoły Niepodległej w Warszawie

2019-02-18 10:00:00 (ost. akt: 2019-02-18 08:51:31)

Autor zdjęcia: PIOTR KOSCIJANCZUK

Konferencja historyczna i wystawa z okazji 100. rocznicy rozpoczęcia obrad Sejmu Ustawodawczego były częścią Gali Szkoły Niepodległej, która miała miejsce 8 lutego w budynku Sejmu RP w Warszawie.

Szkoła Niepodległej to konkurs dla szkół zorganizowany przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, który objęło swoim patronatem Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W Gali wzięli udział m.in.: marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, szef Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska, Podsekretarz Stanu w MEN Maciej Kopeć, Prezes IPN dr Jarosław Szarek, Przewodniczący ZHR prof. Grzegorz Nowik.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Nidzicy również zyskała miano Szkoły Niepodległej. Trzeba zaznaczyć, że wykonało wymagane zadania oraz zdobyło tak zaszczytny tytuł 215 szkół w Polsce na ponad 400 biorących udział w Konkursie.

Od września 2017 roku do listopada 2018 roku wykonaliśmy „wędrówkę” wyznaczoną szlakami: Trzech Świąt Rzeczypospolitej, Współtwórców Niepodległości, Żołnierzy Niepodległości, Dróg do Niepodległości i Pierwszych Dni Wolności.


Koordynator konkursu Adam GorzkaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Piotr2014

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages