środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Żeby miasto było piękne trzeba zrobić serce, czyli rynek

2019-03-03 16:00:00 (ost. akt: 2019-02-28 13:06:17)

Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa rynku w centrum miasta. — Żeby miasto było piękne trzeba zrobić serce, czyli rynek — mówi Jacek Kosmala- burmistrz Nidzicy.

Ciężka praca Wydziału Techniczno- Inwestycyjnego i Wydziału Pozyskiwania Środków Pomocowych, Rozwoju i Komunikacji Społecznej pod nadzorem burmistrza Nidzicy opłaciła się. Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa rynku w centrum miasta.

— Żeby miasto było piękne trzeba zrobić serce, czyli rynek. Mamy ten cel 85% dofinansowania. Jesteśmy na etapie ostatnich uzgodnień z konserwatorem zabytków. Czekamy na podpisanie umowy i lada moment będziemy ogłaszać przetarg — mówi Jacek Kosmala- burmistrz Nidzicy.

W ramach inwestycji przebudowana zostanie nawierzchnia z kostki kamiennej oraz wykonane zostaną ciągi piesze z płyt kamiennych i kostki kamiennej. Teren zostanie odwodniony oraz oświetlony, a infrastruktura techniczna przebudowana. Wybudowana zostanie mała architektura m.in.: fontanny, ławki, gabloty informacyjne, stojaki na rowery, kosze na śmieci.

W efekcie zostaną stworzone warunki do powstania nowych miejsc pracy związanych z prowadzeniem drobnego handlu oraz utrzymaniem czystości. Głównym celem projektu jest wzmocnienie funkcji społecznych obszaru rewitalizacji poprzez zatrzymanie degradacji części centrum miasta Nidzica oraz nadanie rewitalizowanemu obszarowi nowych funkcji. Wartość ogółem: 5 346 000.00 zł.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (41) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nie czekać #2703922 | 178.235.*.* 26 mar 2019 08:03

  tylko nie trzeba czekać do remontu przejśc zobaczyć jaki jest bardzak wyłamane słupki oberwane łancuchy dziury w jesdni , poschnięte konary drzew zjezdzone trawniki ,brudno na jezdni ,

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mieszkaniec #2701920 | 188.112.*.* 22 mar 2019 14:27

  Bez przywrócenia dawnej organizacji ruchu na rynku planowana przebudowa nie będzie miała sensu.Co więcej, rynek będzie wyglądał jak bożonarodzeniowa choinka ubrana przez dyletantów.Szkoda pieniędzy i basta.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. RONDO #2699758 | 178.235.*.* 18 mar 2019 21:13

  Działacze PIS widzą potrzebe nadać nazwy wybudowanym rondom ,ciekawe nazwy będą proponowane.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. KIM BYĆ #2698901 | 178.235.*.* 17 mar 2019 08:50

  Wiesz kto jest debilem obiecuje znaczy po częśći planuje ,fakt że po przez zaniedbania wielu lat trudno jest wszystko zrealizować potrzeby są bardzo duże ,Przykładów jest dużo potrzebny basen na budowe potrzeba jest 15 mln pytanie skąd pieniądze kiedy wladza ciągle zmienia zasady dofinansowania , dokonczenie remontu ulic , budynków , budowa boiska i bieżni na stadionie kto budował orlika za jeden milion dwieście sześcdziesiąt tysięcy tylko ze nie wybudował bieżni ,kto nie dokonczył remontów szkół , kto przez lata trzymał lokum biblioteki na zamku , kto nie rozwiązał sprawy ciągów komunikacyjnych w mieście i objazdach kto nie dokończył kanalizacji do Jabłonki ,Kto tak pózno zabrał się za remonty głównych ulic .Jakie roskosze w tym mieście łatwo likwidowane firmy zaklady pracy bezwsparcia przez lokalne władze żeby pozostały żeby powstawały nowe. Kto nie zmienił lub nie dodał profili kształcenia w szkołach średnich? Trzeba obiecywać i raalizować my mieszkancy mamy prawo wymagać realizacji obiecanek które są raalne ,basen tak potrzebny tylko na basen potrzebna jest dotacja oraz środki własne ,tych brakuje bo gmina zadłużona a kto tak zadłużył ? jedna rada ? jeden burmistrz? NIE.

  Ocena komentarza: warty uwagi (21) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Jacek #2698667 | 5.173.*.* 16 mar 2019 15:34

  Tylko glupiec nie widzi zmian w miescie

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (41)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages