środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Pamiętajmy o potrzebach najmłodszych mieszkańców gminy

2019-02-28 19:00:00 (ost. akt: 2019-02-28 12:44:18)

Podczas sesji rady miejskiej radni dopytywali o to, dlaczego w tym roku nie została zamknięta ulica pod zamkiem, a jedynie postawiono barierki zabezpieczające.

Na tę sytuację skarżyli się także mieszkańcy, zwłaszcza podczas ferii. — Co roku ulica była zamykana, a w tym roku dzieci zjeżdżały prosto w barierki — mówili oburzeni nidziczanie. Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala wyjaśnił, że miasto wystąpiło o zmianę organizacji ruchu i o pozwolenie na zamknięcie ulicy.

— Otrzymaliśmy pozytywną opinię komendanta Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, natomiast Zarząd Dróg Wojewódzkich nie wyraził zgody, bo stwierdził, że barierki są wystarczające i nie widzą zasadności zamykania tej drogi. Niestety, ja bez tych pozwoleń nie mogę podjąć działań zmierzających do zamknięcia ulicy — wyjaśnił Jacek Kosmala. Podkreślił, że wspólnie z kierownik szukali innego rozwiązania - trwałej zmiany organizacji ruchu.

— Wtedy sami będziemy mogli decydować o tym, kiedy zamknąć ulicę, a kiedy nie i nie będziemy musieli występować o pozwolenia. Rozmawiałem już na ten temat z dyrektorem ZDW, który obiecał zapoznać się ze sprawą — zaznaczył burmistrz Nidzicy. Głos zabrał radny Waldemar Pyracki.

— Mam pomysł na odciążenie górki zamkowej i pozbycie się ,,sankochwytów". Na lodowisku w Działdowie rozmawiałem z mieszkańcami naszego miasta. Zabezpieczmy w budżecie na przyszły rok środki na lodowisko. Może nie takie jak w Działdowie, ale pamiętajmy o potrzebach najmłodszych — mówił. Burmistrz Nidzicy odpowiedział, że jeżeli taka jest wola mieszkańców, to można zadbać o regularne odśnieżanie jeziorka miejskiego, po którym zimą można jeździć na łyżwach.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ej #2691195 | 178.235.*.* 3 mar 2019 09:27

  tuptuś z dwójki naucz się mówić do mikrofonu i przesytzegać prawa

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. chyba nie zaradna #2690920 | 178.235.*.* 2 mar 2019 13:14

  widać że jesteś Anna nie zaradna co chciałaś napisać o czym podyskutować

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Maniek #2690670 | 178.235.*.* 1 mar 2019 21:13

  Własną lodówką burmistrz zamrozi ten staw?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. dyrektorzy #2690616 | 31.1.*.* 1 mar 2019 19:32

   maja czas sie zając ogranizacją liceum, to czemu są zwolnieni z nauczania? tacy przeciez byli zapracowani

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. baboli jest więcej #2690274 | 178.235.*.* 1 mar 2019 09:33

   Takich baboli jest wiecej wczoraj ogladałam sesje RADY MIEJSKIEJ ,dowiaduje sie że bez zadnej zgody burmistrza rady miejskiej dwóch dyrektorów pisze pisma o załozeniu szkoły sredniej pisma dostarczaja do Starostwa omijajac wszlkie przepisy prawne , budzety na trzy klasy szkoly w jednej milion dwieście w drógiej 800 tys kto taki budzet opracował problemy maja z wiedza na temat oświaty ? czy jak rozumiec? Jak radny pyta dlaczego tak sie dzieje ? taki wysoki wstaje nie wiem kim jest i mówi ze radny ich obraził trzeba przeprosic.Panie drogi a moze Pana szybko odwołać ze stołeczka dyrektora jak Pan jest dyrektorem ,jaka swawola i jaka beszczelność w wypowiedzi.

   Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   Pokaż wszystkie komentarze (18)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages