Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

I OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKA W JEDYNCE

2019-03-06 10:00:00 (ost. akt: 2019-03-05 18:14:16)

Autor zdjęcia: Szkoła

W sali gimnastycznej nidzickiej Jedynki odbyła się I OLIMIPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKA. Impreza przeznaczona była dla dzieci z nidzickich przedszkoli urodzonych w latach 2012 – 2014.

Jej głównym celem była promocja zdrowego stylu życia od najmłodszych lat, rozwijanie sprawności fizycznej oraz rozpowszechnianie zasad olimpizmu, w tym rywalizacji sportowej i współzawodnictwa z zachowaniem zasad fair-play.

Na olimpiadę przybyło kilkudziesięciu przedszkolaków wraz z rodzicami, gotowych na sportowe wyzwania i świetną zabawę.

Imprezę otworzył dyrektor SP nr 1 Pan Artur Pacuszka, a tuż po tym uczennice klasy 8a wniosły flagę olimpijską, a następnie zapaliły zimne ognie symbolizujące znicz olimpijski i przybliżyły dzieciom idee olimpizmu oraz znaczenie symboli igrzysk.

Występ dziewcząt z Akademii Kuglarskiej zakończył część oficjalną, po której rozpoczęła się pełna emocji, zapału i śmiechu sportowa zabawa.

Każdy z uczestników wziął udział w 11 konkurencjach. Pozytywne emocje i sportowy doping udzielały się wszystkim dzieciom i rodzicom, a całej imprezie towarzyszyła rodzinna, fantastyczna atmosfera sportowego święta.

Każde dziecko zostało nagrodzone złotym medalem, okolicznościową zakładką do książki oraz słodkimi upominkami. Imprezę znakomicie poprowadził Marcin Dariusz Kosobucki, a organizatorami były: Paulina Wiśniewska, Dominika Bonisławska i Beata Anna Dąbrowska.
szkoła


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPnr1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages