Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Poznaj swojego sołtysa: Rączki

2019-05-06 07:00:00 (ost. akt: 2019-05-02 14:31:17)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Dariusz Skwarski jest sołtysem Rączek drugą kadencję. — Zostałem sołtysem z sentymentu do wsi, ponieważ mieszkam w niej od urodzenia i uważam, że zasługuje ona na to, żeby o nią walczyć i udowadniać, że się da i że o takiej małej wsi może usłyszeć całe województwo i nie tylko — przyznaje.

Sołectwo Rączki ma na swoim koncie drugie miejsce w konkursie ,,Czysta i piękna zagroda - estetyczna wieś". Wygrana została przeznaczona na zakup namiotu, nagrzewnicy oraz wyposażenia.

Sołtys aktywnie walczy o inwestycje. W Rączkach została położona nowa jezdnia, powstały chodniki oraz ścieżka rowerowa. Są też pasy zieleni, piękne klomby.
Plac gminny został ogrodzony, a do placu rekreacyjnego doprowadzono prąd. Własnymi siłami postawili nową kapliczkę w Rączkach. Na figurkę złożyli się mieszkańcy i darczyńcy. Koszt przedsięwzięcia to ok. 15 tys. zł. We wsi znajduje się również piękna tablica informacyjna, na której zostały umieszczone zdjęcia wioski przed i po wojnie.

— Tegoroczny fundusz sołecki przeznaczyliśmy na zakup zabawek na plac zabaw. Naszym priorytetem jest wybudowanie świetlicy. O ten cel ciągle walczymy — mówi sołtys. Dariusz Skwarski lubi chodzić na grzyby, interesuje się sportem, ale przede wszystkim ważne jest dla niego dbanie o estetyczny wygląd wioski.


Sołectwo Rączki, liczba mieszkańców: 144.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. PK #2727299 | 83.31.*.* 6 maj 2019 12:50

    Powodzenia!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages