Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Obowiązek wymiany dachu jest, a nie każdego na to stać...

2019-03-25 19:00:00 (ost. akt: 2019-03-25 14:21:33)

Autor zdjęcia: Archiwum Urzędu Gminy w Giżycku

Do naszej redakcji napływały sygnały mieszkańców dotyczące wymiany dachów zawierających azbest. Jak się okazało, póki co pieniędzy na ten cel nie ma.

W ostatnich latach mieszkańcy naszego powiatu mogli liczyć na 85% dofinansowanie przy rozbiórce pokrycia dachowego, zawierającego szkodliwy azbest. Jak zgłosili mieszkańcy, niestety w tym roku nie mogą starać się o dofinansowanie przedsięwzięcia. — Obowiązek jest, a nie każdego na to stać — mówiła mieszkanka. O powody zapytaliśmy Wojewódzki i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.

— Program dotyczący usuwania azbestu współfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie został wstrzymany w roku 2017. W roku 2018 Olsztyński Fundusz udzielał wsparcia ze środków własnych. W roku 2019 wpływy wojewódzkich funduszy zostały ograniczone.

W naszym regionie jest to spadek wpływów o ok. 40% w porównaniu do roku poprzedniego. W związku z tym Fundusz nie dysponuje środkami, które umożliwiłyby udzielenie dofinansowania w formie bezzwrotnej do 85% kosztu zadania — poinformowała Katarzyna Taźbierska- Starszy Specjalista ds. obsługi prawnej i zamówień publicznych WFOŚiGW. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej potwierdził, że nie prowadzi obecnie naborów wniosków ani bezpośrednich dofinansowań na usuwanie azbestu dla osób indywidualnych oraz dla gmin.

— Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem nowego programu w tym zakresie, skierowanego do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Jego szczegóły będą znane prawdopodobnie w połowie kwietnia br. — zaznaczył Sławomir Kmiecik- rzecznik prasowy Departamentu Promocji i Komunikacji Społecznej NFOŚiGW.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages