Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Poznaj swojego sołtysa: Szerokopaś

2019-05-16 10:00:00 (ost. akt: 2019-05-14 13:27:15)
Sylwia Wiśniewska sołtys Szerokopasia

Sylwia Wiśniewska sołtys Szerokopasia

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Sylwia Wiśniewska jest sołtysem I kadencję. Jest pełna zapału i chęci do pracy. Zdaje sobie sprawę z tego, że sama nic nie zrobi, dlatego chciałaby współpracować z mieszkańcami.

— Razem można więcej. Wspólnie musimy dobrze rozdysponować fundusz sołecki — mówi. Jej zdaniem sołtys powinien informować mieszkańców o wszystkim, co dzieje się w gminie Nidzica. Chciałaby zacząć od poprawy wizerunku wsi i rozpocząć starania o budowę świetlicy, której nie ma. Dodaje, że wprawdzie jest zadaszona wiata, ale tam można organizować spotkania i imprezy tylko, gdy jest ciepło.

— Zimą mieszkańcy nie mają gdzie się spotykać, żeby wspólnie spędzić czas. Nie ma także miejsca na zebrania sołeckie — mówi pani Sylwia. Zapewnia również, że będzie organizowała imprezy integracyjne, takie jak Dzień Dziecka, majówkę, spotkania i ogniska koszykowe. — Oczywiście, na dożynki gminne przygotujemy stoisko i wieniec dożynkowy — mówi pani sołtys. Dalsze plany będą wynikały z potrzeb mieszkańców.

Pani Sylwia razem z mężem prowadzi gospodarstwo rolne. Sama zajmuje się prowadzeniem domu i hodowlą kur i gęsi ozdobnych. — Wszyscy się dziwią jak przychodzą do mnie po raz pierwszy, bo gdy ktoś pojawi się w bramie, to gęsi czynią większy tumult niż psy. Ja już wiem, że idą goście — śmieje się.

Sołectwo Szerokopaś liczy 106 mieszkańców

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages