Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Poznaj swojego sołtysa: Radomin

2019-05-13 13:00:00 (ost. akt: 2019-05-13 08:50:37)
Bożena Głażewska sołtys Radomina

Bożena Głażewska sołtys Radomina

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Bożena Głażewska już po raz trzeci została przez mieszkańców Radomina wybrana na sołtysa. Mówi, że wioska jest mała, ale bardzo mocna rozciągnięta. Jeden dom od drugiego oddalony jest nawet kilometr. I to właśnie utrudnia nieco wspólne spotkania mieszkańcom.

Ale, jak mówi, może liczyć na współpracę z mieszkańcami. Zawsze chętnie jej pomagają. Dodaje, że przychodzą do pomocy ci, którzy mogą, a głównie ci, którzy w Radominie mieszkają od dawna.

—Jest wielu nowych mieszkańców, którzy pracują i po powrocie z pracy nie mają czasu. Na razie nie ma integracji między obu grupami. Chciałabym, aby obie grupy zaczęły działać wspólnie. To takie pierwsze wyzwanie dla mnie, jako sołtysa, w tej kadencji — mówi pani Bożena.

W poprzednich kadencjach udało się wiele zrobić. Zagospodarowany został plac wiejski. Wcześniej były tam zarośla i chaszcze, a teraz mamy ładny pac zabaw. Jest altanka, grill. — Musimy dokończyć ogrodzenie i postawić sprzęt sportowy. Teraz możemy zorganizować wspólnego grilla, spotkać się, rozpalić ognisko, pobawić się przy muzyce. Głośnik kupiliśmy —mówi pani sołtys. We wszystkim pomaga jej też rodzina.

Pasją Bożeny Głażewskiej jest gotowanie. Reprezentowała Radomin podczas Festiwalu Drobiu. Otrzymała Puchar Marszałka za najlepszą potrawę z kaczki, którą przyrządziła w nietypowy sposób a la babka ziemniaczana. Może się również pochwalić tym, że Radomin otrzymywał nagrody za stoisko dożynkowe.

Sołectwo Radomin liczy 124 mieszkańców


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages