Koszykarze z "Trójki" ponownie Mistrzami Województwa!

2019-03-23 10:54:31(ost. akt: 2019-03-23 11:07:21)
22 marca w Olsztynie koszykarze z nidzickiej "Trójki" wzięli udział w Mistrzostwach województwa warmińsko-mazurskiego rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego w Koszykówce chłopców.
W turnieju finałowym zaprezentowały się 4 zespoły: SP 3 Nidzica, Gimnazjum 24 Olsztyn, SP 2 Olsztyn, SP z Pisza.

Podopieczni Jarosława Kosobuckiego rozegrali 3 spotkania. W pierwszym, po zaciętym spotkaniu, pokonali Gimnazjum 24 Olsztyn. Grająca w lidze drużyna postawiła wysoko poprzeczkę rok młodszym koszykarzom z Nidzicy, którzy dopiero w ostatniej kwarcie w ostatnich minutach rozstrzygnęli losy spotkania 44:43.

W ostatniej kwarcie tego spotkania Maks Tański wybił palec, który nastawiła pielęgniarka i z kontuzją zagrał do końca.

Drugi mecz z SP 2 Olsztyn przebiegał pod dyktando zespołu SP 3 Nidzica, który bez problemu pokonał SP 2 Olsztyn różnicą 11 pkt 41:30.

Ostatni mecz to decydujący o końcowej klasyfikacji spotkanie z SP z Pisza. Większość zespołu rywali to zawodnicy grający w W-M lidze koszykówki.

Początek spotkania to zdecydowane ataki Pisza i konsekwencja w obronie koszykarzy z Nidzicy, którzy kontrolowali przebieg meczu wygrywając nieznacznie pierwsze trzy kwarty.

W decydującej 4 kwarcie szybki atak nidzickiej drużyny i doskonała gra w obronie (wyłączenie z gry 2 najlepszych zawodników z Pisza) przyniosły efekt w postaci wygranej 48:24. Prym wiedli Maks Tański i Paweł Wojciechowski, w ataku zaś Tymek Tański, Kacper Sinkowski i Dorian Strzelecki w obronie.

Tym samym koszykarze SP 3 Nidzica zdobyli Mistrzostwo Województwa Rozgrywek Warmińsko- Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w koszykówce chłopców rocznik 2003 i młodsi.

Grając rocznikiem młodszym jako SP 3 Nidzica z zawodnikami z gimnazjum grającymi w lidze. To już 2 tytuł Mistrzów Województwa zespołu z Nidzickiej Trójki, ponieważ w 2017 roku zdobyli mistrzostwo województwa szkół podstawowych i wicemistrzostwo Polski Energa Basket Cup.

Skład mistrzów Kacper Sinkowski, Tymek Tański, Maks Tański, Szymon Prusinowski, Szymon Czyżewski, Paweł Wojciechowski, Doruan Strzelecki, Hubert Kwiecień, Filip Matuszczak, Paweł Polinkiewicz, Michał Grzebski, trener Jarosław Kosobucki, asystent trenera Agnieszka Tańska.