Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Uwaga na osoby zajmujące się handlem obwoźnym!

2019-04-02 16:00:00 (ost. akt: 2019-04-02 15:31:57)

Autor zdjęcia: mat. policji

O tym jak bardzo trzeba być ostrożnym przy wpuszczaniu do domu osób obcych, przekonało się pewne małżeństwo z gminy Nidzica. Obwoźni handlarze po wpuszczeniu do domu, wykorzystali nieuwagę domowników, ukradli pieniądze w kwocie 3.300 zł i uciekli.

Kolejnego dnia funkcjonariusze zaalarmowani przez mieszkańców innej wsi, zatrzymali parę obcokrajowców, którzy oferowali sprzedaż perfum. W trakcie przeszukania ich samochodu znaleźli bardzo dużą kwotę pieniędzy. Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani. Policjanci apelują o rozsądek i ostrożność przy wpuszczaniu nieznajomych do domu.

W środę ( 27.03.2019r.) około godz. 11.00 nidziccy policjanci zostali poinformowani o kradzieży pieniędzy z domu. Według relacji pokrzywdzonego, na teren jego posesji położonej w gminie Nidzica przyjechało samochodem osobowym trzech mężczyzn. Sprzedawcy w swojej ofercie posiadali kołdry, narzut, pościel i dywany. Dalsze działanie sprawców odbyło się w bardzo charakterystyczny i znany sposób. Gdy dwóch handlarzy odwracało uwagę domowników prezentując dywan i zachwalając jego właściwości, a tym samym zasłaniając wejście do innych pomieszczeń mieszkalnych, kolejny mężczyzna w tym czasie plądrował mieszkanie. Po wizycie akwizytorów małżeństwo zorientowało się, że zniknęło im przeszło 3 tys złotych.

W czwartek (28.03.2019r.) około godziny 11.00 kryminalni zostali powiadomieni przez zaniepokojonych mieszkańców jednej ze wsi gm. Nidzica, o obcokrajowcach chodzących po domach i sprzedających perfumy. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce, gdzie zatrzymali małżeństwo. W czasie przeszukania pojazdu policjanci ujawnili znaczną ilość pieniędzy w polskich banknotach. Właściciele pojazdu nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć skąd mają taką kwotę pieniędzy. Para została zatrzymana w policyjnym areszcie, a kryminalni sprawdzają teraz czy na ternie Polski nie doszło do kradzieży pieniędzy z udziałem tego małżeństwa.

Nidzicka policja apeluje o zachowanie ostrożność przy wpuszczaniu do domu osób, których nie znamy, podających się za pracowników różnych zakładów pracy i instytucji, bądź oferującym nam różnego rodzaju produkty po okazyjnej cenie. Wpuszczeni do domu obcy najczęściej proszą o szklankę wody, zrobienie kanapki, bądź skorzystanie z toalety. W ten sposób odwracają naszą uwagę, a tym samym dajemy złodziejowi czas na działanie. Możemy w ten sposób stracić wartościowe rzeczy np. portfel z torebki wiszącej w przedpokoju lub telefon komórkowy. Pamiętajmy o zamykaniu drzwi do mieszkań i domów oraz prawidłowym zabezpieczaniu swojego mienia.
policja
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pijany rycho #2708265 | 83.21.*.* 2 kwi 2019 17:43

    mordy pokazać

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages