PZU Półmaraton Warszawski

2019-04-03 16:00:00(ost. akt: 2019-04-02 20:17:46)

Autor zdjęcia: Andrzej Marcjanik

Predstawiciel "Nidzica Biega" Kamil Olszewski poprawił swój rekord życiowy o blisko 9 minut.
14. PZU Półmaraton Warszawski
W tym roku 14. PZU Półmaraton Warszawski uzyskał certyfikat Silver Label IAAF.

Oznacza to, że impreza gwarantuje wysoki poziom organizacyjny oraz sportowy. Przyznanie tak prestiżowego odznaczenia stawia Półmaraton Warszawski w elicie światowych półmaratonów.

Chociaż trasa półmaratonu nie jest długa, to przygotowanie się do niej wymagało i tak wielu poświęceń oraz godzin ciężkiego treningu. Start zlokalizowany został przy ulicy Konwiktorskiej obok stadionu Polonii Warszawa, natomiast meta usytuowana została przy Multimedialnym Parku Fontann.

Tuż przed 10:00 został rozegrany „Sen o Warszawie”, a następnie po strzale startera blisko 13-sto tysięczny tłum wyruszył w trasę liczącą dokładnie 21,097 km.

Zwycięzcą imprezy został Kenijczyk Gilbert Masai z czasem 1:01:43, wśród kobiet bieg wygrała Kenijka Gladys Jeptepken z wynikiem 1:10:19.

Najszybszym Polakiem został Kamil Karbowiak z czasem 1:06:50 a najszybszą Polką była Natalia Mierzlikin z rezultatem 1:18:29.

W tym biegu mieliśmy naszego reprezentanta „Nidzica Biega” Kamila Olszewskiego, który poprawił swój rekord życiowy o blisko 9 minut i uzyskał czas 1:27:27 co dało mu miejsce 517 na 12762 startujących a w kategorii wiekowej M-20 zajął 123 miejsce spośród 1354 zawodników.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: NidzicaBiega