W naszym powiecie egzamin gimnazjalny odbędzie się

2019-04-09 14:10:00(ost. akt: 2019-04-09 15:33:05)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Już jutro (10 kwietnia) rozpoczyna się egzamin gimnazjalisty. Dyrektorzy szkół informują, że egzamin się odbędzie.
W naszym powiecie, mimo trwającego strajku nauczycieli, we wszystkich szkołach, w których funkcjonują jeszcze gimnazja, egzamin gimnazjalisty się odbędzie.

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Bogdan Malinowski zapewnia, że powołana jest już komisja egzaminacyjna i wszystko jest przygotowane do jutrzejszego egzaminu gimnazjalisty.

W Zespole Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie egzamin również się odbędzie.

Podobnie jest w nidzickich szkołach podstawowych. W "Trójce" dyrektor Agnieszka Tańska powołała nowe komisje egzaminacyjne, podpisała nowe porozumienia. — Wszyscy nauczyciele zostali przeszkoleni — mówi dyrektor. Dodaje, że w środę i czwartek egzamin odbędzie się w jednej sali.

W "Dwójce" również powołana jest komisja egzaminacyjna i egzamin się odbędzie.
Dyrektor Dorota Dorozińska dodaje, że już w piątek, przed rozpoczęciem strajku, poinformowała absolwentów, że wszystko zrobi, aby egzamin się odbył. —Informację podamy również na naszej stronie internetowej — mówi dyrektor.

W "Jedynce", jak mówi zastępca dyrektora Marek Dąbrowski, wszystko jest przygotowane do egzaminu gimnazjalisty.

W szkole w Janowcu Kościelnym także wszystko przygotowane jest do przeprowadzenia egzaminu.

Egzamin w klasie trzeciej gimnazjum obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych na trzecim i wcześniejszych etapach edukacyjnych.

Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części: ‎

humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka ‎polskiego,
matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu ‎matematyki,
z języka obcego nowożytnego.‎

Gimnazjalista przystępuje do egzaminu z jednego z następujących języków: angielskiego, ‎francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego i włoskiego. Uczeń może ‎wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.‎

Do egzaminu z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym ma obowiązek ‎przystąpić każdy gimnazjalista. Egzamin na poziomie rozszerzonym jest obowiązkowy tylko ‎dla uczniów, którzy na egzaminie wybrali język, którego uczyli się również w szkole ‎podstawowej. Mogą do niego przystąpić także pozostali gimnazjaliści, jeśli zechcą sprawdzić ‎poziom swoich umiejętności językowych.

Egzamin ma formę pisemną. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia ‎gimnazjum, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki zdający powinien uzyskać, toteż ‎egzaminu nie można nie zdać.‎

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5