Wysoka wygrana Startu Nidzica

2019-04-14 09:06:33(ost. akt: 2019-04-14 11:04:13)

W sobotę (13 kwietnia) w meczu 20 kolejki piłkarskiej Ligi Okręgowej gr.2 Start Nidzica wysoko wygrał na własnym stadionie z Polonią Markusy 4:0 (2:0)
Bez większych problemów uporał się Start Nidzica w meczu 20 kolejki piłkarskiej Ligi Okręgowej gr.2 z Polonią Markusy.

Po ostatnich dwóch całkiem niezłych spotkaniach wyjazdowych zespół Startu Nidzica podejmował na własnym stadionie Polonię Markusy i wygrał pewnie z tym zespołem 4:0.

Mecz od pierwszego gwizdka sędziego toczył się pod dyktando gospodarzy. Już dosłownie w 30 sekundzie dośrodkowaną płasko po ziemi piłkę z lewej strony przez Kamila Michalskiego o sekundę spóźnia się do niej Kamil Godlewski by móc wpakować ją do bramki zespołu gości.

Gospodarze kontrolowali grę i cały czas stwarzali groźne akcje ofensywne. Na pierwszego gola przyszło kibicom czekać do 18 minuty kiedy to po zespołowej akcji całego zespołu zaskakującym uderzeniem popisał się Kamil Godlewski i Start objął prowadzenie 1:0.

W 24 minucie Start powinien zdobyć drugiego gola. Na strzał z dystansu zdecydował się Paweł Sobotka, a bramkarz zespołu Polonii Damian Godlewski ,,wypluwa'' piłkę wprost pod nogi Kamila Godlewskiego, lecz ten mając przed sobą tylko golkipera zespołu gości nie trafia w światło bramki.

Drugi i ostatni gol w I połowie pada w 36 minucie, gol bardzo podobny do pierwszego gdzie po zespołowej akcji całego zespołu zaskakującym uderzeniem ponownie skutecznie popisuje się Kamil Godlewski.

Po zmianie stron obraz gry nie ulega zmianie. Start Nidzica nadal gra swoją piłkę dyktując rywalowi warunki gry. W 50 minucie ładnie z dystansu uderzył Kuba Stasiukiewicz, a chwile później Alan Zasadzki zdobył trzeciego gola którego arbiter niestety nie uznał za prawidłowo zdobytego.

Minutę później Kamil Godlewski niczym uderzeniem z przed tygodnia w meczu z Huraganem Morąg się popisał lecz tym razem golkiper zespołu Polonii nie dał się zaskoczył i efektowną paradą wybił piłkę na rzut rożny.

Zespół Polonii Markusy należy pochwalić za grę. Mimo niekorzystnego rezultatu ciągle starał się coś ugrać dla siebie, Zespół gości nie murował bramki, często zawodnicy tego zespołu grali w przodzie a to była dobra okazja dla gospodarzy na zdobycie kolejnego gola.

Gola numer 3 gospodarze zdobywają w 75 minucie kiedy to na lewej stronie obrony gości zrobiła się luka w którą wszedł śmiało Grzesiu Walkiewicz i efektownym lobem pokonał wychodzącego z bramki Damiana Godlewskiego.

Jedyną groźną sytuację goście z Markus stworzyli w 80 minucie kiedy to po rzucie wolnym zza linii pola karnego Grzegorz Mięcznik trafił piłką w poprzeczkę bramkarza Startu Karola Bruzdy.

Końcowy wynik na 4:0 dla Startu Nidzica ustalił w 88 minucie Rafał Wawrzyniak który ładnym uderzeniem zza linii pola karnego, strzałem na krótki słupek ustalił końcowy wynik tego spotkania.

Start Nidzica wygrał mecz 20 kolejki piłkarskiej Ligi Okręgowej gr.2 z Polonią Markusy 4:0. Był zespołem zdecydowanie lepszym, dominującym przez całe spotkanie, a przy lepszej skuteczności można pokusić się nawet było o bardziej okazałe zwycięstwo.

Start Nidzica: Bruzda - Michalski - Karwacki - Zasadzki - Płatek - Wawrzyniak - Walkiewicz (75' Onyszek) - Stasiukiewicz - Woźniak (60' Kozicki) - Sobotka - Godlewski (80' Cieślak)