Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Mazurski Bieg na Kulce

2019-04-14 10:24:45 (ost. akt: 2019-04-14 10:26:00)

Autor zdjęcia: Andrzej Marcjanik

Spośród reprezentantów „Nidzica Biega” najszybciej do mety dotarła Ewa Lisek. Z czasem 59:24 zajęła II miejsce w Open Kobiet.

Początek kwietnia powitał łaskawą wiosenną pogodą amatorów aktywnego trybu życia przybyłych do serca Leśnictwa Kulka w gminie Dźwierzuty. Tu, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego dla Dzieci entuzjaści biegania mogli zakosztować prawdziwego crossu na nietypowym dystansie.

Zawody na wysokim poziomie po raz czwarty zorganizowało Biuro Podróży Szarpie Travel, Klub Biegacza Jurund Szczytno oraz Urząd Gminy Dźwierzuty. Choć do rywalizacji mogli stanąć jedynie dorośli, to jednak przybyli wraz z rodzicami najmłodsi mogli liczyć na intrygujące atrakcje w postaci parku linowego, ścianki wspinaczkowej, trampolin czy żyroskopu.

Pół godziny przed południem, gdy operacja słoneczna była już w pełnej krasie, lokalna” mistrzyni zumby rozgrzała w energetycznym tańcu 237 zawodników (156 mężczyzn i 81 kobiet), którzy z potężnym ładunkiem energii wyruszyli w nieprzebraną knieję Leśnictwa Kulka.

Od pierwszego kilometra można było podziwiać bogactwo mieszanego drzewostanu, a także oryginalne niespodzianki polodowcowego ukształtowania terenu. I choć biegacze po kilku kilometrach zdołali przyzwyczaić się do naszpikowanej podbiegami okolicy, to jednak do końca potrafiła ona ich zaskoczyć i wystawić na próbę nagłym urwiskiem, niespodziewanym korytem rzeki, przez które trzeba było przeskoczyć czy wyrastającą gwałtownie majestatyczną górką. W zamian „dała” możliwość podziwiania niespokojnego lustra wody I klasy czystości – Jeziora Łęsk z unikalną stepową roślinnością, a także pozwoliła dotknąć „wielkiej polityki” - obcowania w pobliżu najsłynniejszej jednostki wojskowej w Polsce.

Na tej interesującej 13-kilometrowej trasie swoje umiejętności sprawdzało czworo nidziczan.

Spośród reprezentantów „Nidzica Biega” najszybciej do mety dotarła Ewa Lisek. Z czasem 59:24 zajęła II miejsce w Open Kobiet. Tuż po niej finiszował kolejny Pomarańczowy, Artur Szczepkowski. Artur uplasował się na mecie jako 51 mężczyzna, zaś w kategorii M-40 był 19/52 (czas: 1:00:00).

Trzeci reprezentant „Nidzica Biega”, Bogdan Sowiński doskonale poradził sobie w trudnym terenie i zajął 99. miejsce w Open M oraz 16/27. w M-50 (czas 1:09:27).
Bożena Żbikowska wywalczyła 66. miejsce Open Kobiet i 32/40. w K-30 (czas 1:21:27).
Gratulujemy!!!

Tuż po części głównej imprezy dla zwolenników zimnej wody zorganizowano chłodzącą kąpiel w czystej toni jeziora.


E.L.
Fot. Bożena Żbikowska, Bogdan Sowiński, Artur Szczepkowski, Radek Dąbrowski.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: NidzicaBiega

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages