Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Obchody Międzynarodowego Dnia Książki

2019-04-15 07:00:00 (ost. akt: 2019-04-14 10:40:46)

Autor zdjęcia: Szkoła

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie.

Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie. To święto ma skierować naszą uwagę na zawartość biblioteczek dla dzieci oraz wspierać czytelnictwo wśród najmłodszych. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi, a co roku inne państwo jest jego gospodarzem.

Uczniowie 1a rozpoczęli dzień od głośnej lektury wybranej książki z biblioteczki klasowej, rozmawiali o różnicach między książkami dla dorosłych i dla dzieci, a także o wielkiej wartości jaką jest umiejętność czytania i poznawania pięknych opowieści zapisanych na kartach literatury dziecięcej. Ponadto dzieci przygotowały projekt i wykonały okładki do ulubionej lektury, którą chciałby polecić do przeczytania swoim rówieśnikom. Prace zdobią wystawę na szkolnym korytarzu.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPnr1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages