EKSTREMALNA TRÓJKA. EDYCJA II- Szczytno

2019-05-01 13:00:00(ost. akt: 2019-05-01 09:29:37)

Autor zdjęcia: Andrzej Marcjanik

27 kwietnia na plaży miejskiej w Szczytnie odbyła się 4 edycja Szczycieńska Ekstremalna Trójka – bieg przeszkodowy organizowany przez Morsy Reset Szczytno. Organizacja imprezy przez szczycieńskich morsów jak zwykle stała na wysokim poziomie. Uczestnicy mieli do pokonania 3 kilometry i łącznie 60 przeszkód.
W biegu wzięło udział 200 osób dorosłych i 150 dzieci. Na tym biegu nie zabrakło oczywiście przedstawicieli Nidzica Biega, których reprezentowali: Monika Wdowiak, Miłosz Wdowiak, Bogdan Szczepuchowski, Wiktoria Czyżak, Agnieszka Szczapa, Sara Bonkowska.

Bieg dla dorosłych odbywał na dystansie trzech kilometrów. Jedno kilometrowe okrążenie, w okolicach plaży oraz ruin zamku, było naszpikowane 20 przeszkodami, które można było podzielić na naturalne i sztuczne. Naturalne to jezioro, kanał wodny, górki, piach. Sztuczne to wszelkie przeszkody charakterystyczne dla wojskowych torów przeszkód. Uczestnicy mieli do pokonania 3 kilometry i łącznie 60 przeszkód.

Wszystkich uczestników podzielono na trzy grupy startowe, z których najlepszych 5 zawodników i 5 zawodniczek dostało przepustkę na finałowy bieg. Wiązało się to oczywiście z pokonaniem jeszcze jednego okrążenia. Taką przepustkę zdobył Miłosz Wdowiak i w towarzystwie 30 najlepszych zawodników stanął po raz kolejny na linii startu. Zmęczony ale zmobilizowany przez kolegów z teamu pokonał trasę jako drugi i stanął na podium.

Wszyscy nasi zawodnicy spisali się na medal. Zmęczeni, ale szczęśliwi z pokonania niełatwej trasy obiecali sobie powrócić do Szczytna za rok.
W Ekstremalnej Trójce Kids wzięła udział bardzo dzielna reprezentantka "Nidzica Biega" - Maja Szczepuchowska. Dziewczynka sprawnie i bez trudu pokonała swój dystans i otrzymała zasłużony medal.