Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Strajkujemy. Skatepark chcemy!

2019-05-24 10:15:00 (ost. akt: 2019-05-24 10:24:38)
nidziccy hulajnogowcy

nidziccy hulajnogowcy

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

MŁODZI WALCZĄ\\\ —Skatepark to miejsce naszego wypoczynku. Niektórzy spotykają się na siłowni, inni na boisku, a my w skateparku —czytamy w petycji do burmistrza Nidzicy. Jeszcze inni siedzą przed laptopami i smartfonami. Co lepsze?

W Nidzicy był mały, ale wystarczający skatepark. Służył dobrze entuzjastom jazdy na hulajnogach, deskorolkach i rolkach. Przez lata spotykali się tam młodzi ludzie, którzy chcą uprawiać sporty ekstremalne. W samej Nidzicy jest ich co najmniej około 50. Do tej pory mogli spotykać się w skateparku nad jeziorkiem. Teraz już go nie ma.

— Z żalem obserwowaliśmy jak był demontowany —mówi Łukasz. —Zaszczepiono w nas pasję, a teraz nam się ją odbiera — dodają chłopcy.

Postanowili walczyć o miejsce ich spotkań i rozwoju umiejętności w jeździe na hulajnodze. W tym celu założyli grupę Scoot-NNI. Na jej czele stanęli odważni nastolatkowie: Łukasz, Mateusz, Fabian, Alan i Kacper.

W poniedziałek złożyli petycję do burmistrza Nidzicy Jacka Kosmali. Czytamy w niej: "Skateprak to miejsce naszego wypoczynku, spotkań z kolegami. Jesteśmy w tym wieku, że kolejny plac zabaw nie sprawi nam radości. Chcemy się rozwijać.

Niestety, do tego potrzeba miejsca, w którym bezpiecznie można jeździć na hulajnodze, rolkach czy deskorolce". Proszą burmistrza o pomoc i mają nadzieję, że ich marzenie się spełni. — Jak nie, to będziemy strajkować — mówią.
Łukasz i Mateusz jako pierwsi zaczęli wyczynowo jeździć na hulajnodze. Zarazili tym kilku swoich kolegów i tak poszło ... .

— Jest nas coraz więcej. Nie tylko chłopcy, ale i dziewczyny potrafią wyczyniać cuda — mówią. Dlaczego hulajnoga? — Bo szybciej można się przemieszczać, jest bezpieczniej niż na rowerze, rozwijamy się fizycznie, nie siedzimy w domu przed laptopem, spotykamy się z kolegami, rozmawiamy — wyliczają. Jak mówią, potrafią już wiele trików na hulajnodze wykonać. Wymagało to bardzo dużo ćwiczeń.

— Robimy tailwhip, barspin i wiele innych. Nasz kolega Alan wygrał na hulajnodze Give Way — chwalą się. Jak mówią, chcą doskonalić swoje umiejętności, ale nie mają gdzie. Zapewniają, że na razie wystarczyłby im ten skatepark, który był. Mieli nadzieję, że sprzęt zostanie naprawiony i wróci na swoje dawne miejsce.

— Szkoda, że nie był on na bieżąco remontowany. Wiemy, że na to potrzeba dużo pieniędzy — mówią. Rodzice Mateusza kupili małą rampę, którą czasami wystawiają, żeby chłopcy mogli poćwiczyć, ale przeszkadza to kierowcom i przechodniom. Poza tym to za mało, aby być dobrym w ewolucjach na hulajnodze.

— Czasami razem z rodzicami jedziemy do Działdowa lub Olsztyna. Ale nie jest to często, a my chcielibyśmy ćwiczyć codziennie. Zwłaszcza w wakacje — mówią. Czasami jadą na pumtrack, który znajduje się na ul. Konopnickiej. — Ale nas stamtąd przeganiają, bo to głównie tor dla rowerów. I nie mamy się gdzie podziać. Po chodnikach, zwłaszcza tych z kostki, jeździć nie mogą, a już o ewolucjach nie ma mowy.

— Jazda po parkingach czy ulicach jest bardzo niebezpieczna — dodają. Marzy się im, aby w skateparku były: rampy, bank, quarter mały i duży, piramida, spine, rail, flybox, rurki. Chłopcy są zdeterminowani, żeby walczyć do końca o swoje miejsce.

Jest szansa, że nowy skatepark będzie. — Budowa skateparku znajdzie się w przyszłorocznym budżecie. Musimy zachować kolejność inwestycji. Teraz kończymy jeziorko, będziemy rozliczać inwestycję, powinniśmy dostać zwrot pieniędzy. Będziemy je mogli przeznaczyć na nowy skatepark. Grupę Scoot - NNi zaprosimy na konsultacje, bo to oni wiedzą jakie powinno być wyposażenie skateparku — mówi burmistrz Jacek Kosmala.
roz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jasne #2740233 | 178.235.*.* 30 maj 2019 07:38

  Kto ten skatepark zniszczył ze trzeba było rozebrać , teraz nowy budować? skladeczka i budujcie wtedy poszanujecie

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zielony #2739716 | 178.235.*.* 29 maj 2019 10:16

  Park miejski również zapuszczony

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ted #2738207 | 83.13.*.* 27 maj 2019 08:58

  Dobry gospodarz powinien dbać o powierzone mienie. Skatepark kosztował kupę pieniędzy i dobrze służył dzieciakom. To skandal, że został zlikwidowany!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Fbg #2737488 | 88.199.*.* 24 maj 2019 11:42

  Jak dbali tsk teraz mają

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Ska=tepark #2737480 | 178.235.*.* 24 maj 2019 11:31

   skatepark był kto zniszczył dziadkowie ,nie młodziez a teraz wymagania, akcja składka na budowe i stawiać.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (14)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages