Udany start nidzickich sztangistów w Bydgoszczy

2019-05-20 13:50:00(ost. akt: 2019-05-20 13:55:16)
XV Międzynarodowy Turniej Podnoszenia Ciężarów o Puchar Zawiszy Czarnego
W minioną sobotę nidziccy sztangiści reprezentujący Towarzystwo Sportowe NDIA i UKS „Dwójka” wzięli udział w XV Międzynarodowym Turnieju Podnoszenia Ciężarów o Puchar Zawiszy Czarnego w Bydgoszczy.

W turnieju wzięło udział 70 zawodniczek i zawodników w wieku do lat 15 i 17 z województw: kujawsko – pomorskiego, pomorskiego, zachodnio- pomorskiego , warmińsko – mazurskiego oraz z Niemiec.

Nasze miasto reprezentowało pięciu zawodników: Michał Jaworski (15l), Hubert Pietrzak (14l), Bartosz Burski (14l), Damian Łęgowski (14l), Konrad Możdżonek (15l). Cała piątka spisała się na szóstkę. Na wykonanych 30 podejść rwania i podrzutu nasi zawodnicy zaliczyli 28. Każdy z nich poprawił rekordy życiowe zarówno w rwaniu jak i podrzucie.

W kategorii wagowej do 55kg na najwyższym stopniu podium stanął Hubert Pietrzak z wynikiem 164kg(71+93). Trzecie miejsce wywalczył Damian Łęgowski z wynikiem 122kg(57+65), a tuż za nim na miejscu czwartym uplasował się Konrad Możdżonek z wynikiem 116kg(52+64).

W kategorii do 61kg pierwsze miejsce zajął Bartosz Burski z wynikiem 171kg(77+94) i w kat. do 73kg również pierwsze miejsce zajął Michał Jaworski z wynikiem 203kg(88+115). W klasyfikacji Sinclaira wśród piętnastolatków całe podium należało do nidziczan. Na najwyższym stopniu stanął Michał (267,7 pkt.), na drugim Hubert (256 pkt.) i trzecim Bartek (250 pkt.).

W klasyfikacji Sinclaira wszystkich zawodników (15 – 17 lat) Na drugim miejscu podium stanął Michał, który uległ tylko złotemu medaliście mistrzostw Europy. W klasyfikacji drużynowej reprezentanci Nidzicy zajęli miejsce trzecie. Gratulujemy zawodnikom wyników, udanych podejść i życzymy kolejnych sukcesów.