Kolejny sukces ZSZiO w Nidzicy.

2019-05-29 11:45:00(ost. akt: 2019-05-29 11:38:41)
We wtorek (28 maja) w Mrągowie rozegrano Finały Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w piłce nożnej dziewcząt.
Drużyna dziewcząt ZSZiO w tym roku szkolnym zdobyła mistrzostwo województwa w rozgrywkach Orlik-2012, czwarte miejsce w województwie w rozgrywkach halowych i we wtorek 29 maja zajęły drugie miejsce w województwie na boisku otwartym.

W każdym cyklu rozgrywek musiały przebrnąć przez mistrzostwa rejonu (obejmuje 4 powiaty) i rozgrywki półfinałowe (obejmuje 1/3 województwa) aby zagrać w finale województwa. Piłka nożna jest dyscypliną bardzo wymagającą i kontaktową o czym przekonały się nasze dziewczęta.

W rozgrywkach halowych przez kontuzję kolana została wyeliminowana z dalszych występów Zuzanna Rakoczy, nasza podstawa obrony. Dziś na zawody nie mogliśmy zabrać także Patrycję Rutkowską (absolwentka szkoły, rozpoczęła pracę), naszą wyśmienitą atakującą.

W dzisiejszym sukcesie uczestniczyły następujące zawodniczki:
Bandurska Sara, Czyżewska Monika, Iwanowska Weronika, Kwiatkowska Anna, Malinowska Milena, Miecznikowska Julia, Szczepkowska Magdalena, Śliwka Zuzanna, Tomasik Dominika, Tuchewicz Sara, Grzegorz Andryszczyk - trener

W Finale Mistrzostwa Województwa w Piłce Nożnej najlepszą drużyną został Zespół Szkół z Mrągowa, drugie miejsce zajęła nasza drużyna a trzecie miejsce zajął Zespół Szkół Zawodowych z Kurzętnika.

Nasz zespół wygrał z Kurzętnikiem 2:1 i przegrał z gospodarzami turnieju ekipą Mrągowa 2:1 tracąc gola w ostatnich sekundach spotkania.