Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Kolejny sukces ZSZiO w Nidzicy.

2019-05-29 11:45:00 (ost. akt: 2019-05-29 11:38:41)

We wtorek (28 maja) w Mrągowie rozegrano Finały Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w piłce nożnej dziewcząt.

Drużyna dziewcząt ZSZiO w tym roku szkolnym zdobyła mistrzostwo województwa w rozgrywkach Orlik-2012, czwarte miejsce w województwie w rozgrywkach halowych i we wtorek 29 maja zajęły drugie miejsce w województwie na boisku otwartym.

W każdym cyklu rozgrywek musiały przebrnąć przez mistrzostwa rejonu (obejmuje 4 powiaty) i rozgrywki półfinałowe (obejmuje 1/3 województwa) aby zagrać w finale województwa. Piłka nożna jest dyscypliną bardzo wymagającą i kontaktową o czym przekonały się nasze dziewczęta.

W rozgrywkach halowych przez kontuzję kolana została wyeliminowana z dalszych występów Zuzanna Rakoczy, nasza podstawa obrony. Dziś na zawody nie mogliśmy zabrać także Patrycję Rutkowską (absolwentka szkoły, rozpoczęła pracę), naszą wyśmienitą atakującą.

W dzisiejszym sukcesie uczestniczyły następujące zawodniczki:
Bandurska Sara, Czyżewska Monika, Iwanowska Weronika, Kwiatkowska Anna, Malinowska Milena, Miecznikowska Julia, Szczepkowska Magdalena, Śliwka Zuzanna, Tomasik Dominika, Tuchewicz Sara, Grzegorz Andryszczyk - trener


W Finale Mistrzostwa Województwa w Piłce Nożnej najlepszą drużyną został Zespół Szkół z Mrągowa, drugie miejsce zajęła nasza drużyna a trzecie miejsce zajął Zespół Szkół Zawodowych z Kurzętnika.

Nasz zespół wygrał z Kurzętnikiem 2:1 i przegrał z gospodarzami turnieju ekipą Mrągowa 2:1 tracąc gola w ostatnich sekundach spotkania.


Sport ZSZiO Nidzica
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages