Piątek, 28 lutego 2020. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

,,Dzień Otwarty'' w ZSZiO

2019-05-29 12:49:16 (ost. akt: 2019-05-29 13:55:33)

Autor zdjęcia: Jerzy Boczkowski

29 maja na obiektach ZSZiO odbył się ,,Dzień Otwarty'' szkoły połączony z turniejem piłkarskim o Puchar Starosty Nidzickiego

Na obiektach Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy odbył się ,, Dzień Otwarty'' szkoły.

Szkoła od 1 września 2019 jako jedyna w powiecie nidzickim otwiera klasę Liceum o profilu wojskowym stąd na pokazie obecna była grupa żołnierzy z 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej. Ich celem było przybliżenie uczniom służby wojskowej, zapoznanie ich ze sprzętem używanym przez spadochroniarzy oraz pokazanie możliwości rozwoju kariery zawodowej żołnierzy.

Szkoła pokazała swoje możliwości w czym na co dzień się zajmuję. Pokazano auta którym prowadzone są nauki szkolenia kierowców. Osoby chętne mogły ,,przejechać'' się ciągnikami ,,Zetor''. Organizatorzy zadbali też aby wszyscy uczestnicy nie byli głodni i dla wszystkich przygotowano grila i gorący bigos.

Równocześnie z pokazami, na boisku ,,Orlik'' rozgrywany był turniej o puchar Starosty Nidzickiego. Rywalizowały w nim Gimnazja ze szkół nr 1, 2 i 3. Zespoły grały systemem każdy z każdym 2x10 minut.

Turniej wygrali Gimnazjaliści z ZS nr.1 pokonując ZS nr.3 7:2 a ZS nr.2 5:3. W meczu o 2 miejsce ZS nr.2 wygrali z ZS nr.3 7:2.

Puchar zwycięskiej ekipie wręczył Starosta Nidzicki Marcin Paliński który życzył wszystkim zespołom biorącym udział w turnieju samych sukcesów nie tylko tych sportowych ale i we wszystkich aspektów swego życia.

Dyplomy wręczali również Radny Rady Powiatu Andrzej Bróździński oraz dyrektor ZSZiO Dariusz Wółkiewicz który wspomniał że jego szkoła jest najbardziej usportowioną szkołą w powiecie a 9 w województwie. Podziękował wszystkim zespołom za udział w tym turnieju.


Jerzy Boczkowski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Td #2739832 | 37.47.*.* 29 maj 2019 13:21

  nie polecam

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages