Piątek, 19 lipca 2019. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

IV Gminny Bieg Szlakiem Łyńskich Krajobrazów

2019-06-06 10:00:00 (ost. akt: 2019-06-05 22:35:04)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Łynie

31 maja odbył się IV Gminny Bieg Szlakiem Łyńskich Krajobrazów.

W piątek 31 maja o godz. 9:30 na terenie Rezerwatu Źródeł Rzeki Łyny odbył się organizowany przez Szkołę Podstawową im. prof. Romana Kobendzy w Łynie IV Gminny Bieg ,,Szlakiem Łyńskich Krajobrazów’’. Organizatorem biegu była dyrektor Marzenna Pstrągowska oraz  Monika Gergola nauczyciel wychowania fizycznego.


Wzięli w nim udział uczniowie klas IV- VIII Szkoły Podstawowej nr 1 w Nidzicy, Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy, Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy, Szkoły Podstawowej w Napiwodzie , Szkoły Podstawowej w Raczkach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nidzicy oraz uczniowie naszej szkoły.

Celem imprezy było propagowanie atrakcji regionu, wdrażanie do aktywnego zdrowego stylu życia, dbanie o własne zdrowie i sprawność fizyczną, popularyzacja biegów przełajowych wśród dzieci.

Imprezę rozpoczęlismy sportową piosenka, którą zaśpiewała Zuzanna Pyszko wraz z Małgorzatą Karwowską, Angeliką Radecką, Pauliną Gontarską,  , następnie grupa gości zaprezentowała pokaz sztuk walki.
Wszyscy goście byli zachwyceni.

Uczniowie startowali w 10 kategoriach:

1. Klasa IV kategoria dziewcząt: bieg na 300m.
I miejsce: Natalia Angielska SP Łyna
II miejsce: Kaja Kowalska SP 3
III miejsce: Julia Szczepkowa SP 2

2. Klasa IV kategoria chłopców: bieg na 500m.
I miejsce: Alan Drządzewski SP 3
II miejsce: Kornel Kardasiński SP Napiwoda
III miejsce: Jakub Górnicki SP Łyna

3. Klasa V kategoria dziewcząt: bieg na 500m.
I miejsce: Aneta Galicka SP 2
II miejsce: Julia Ferś SP Łyna
III miejsce: Oliwia Angielska SP Łyna

4. Klasa V kategoria chłopców: bieg na 600m.
I miejsce: Dominik Smoliński SP 2
II miejsce: Aleksander Sobociński SP 2
III miejsce: Szymon Dobosz SP Rączki

5. Klasa VI kategoria dziewcząt bieg na 600m.
I miejsce: Karolina Bandurska SP Łyna
II miejsce: Dominika Kowalska SP 1
III miejsce: Wiktoria Kucińska SP 1

6. Klasa VI kategoria chłopców bieg na 800m.
I miejsce: Maksymilian Bandurski SP 2
II miejsce: Alan Dąbrowski SP 1
III miejsce: Oskar Bar SP 2

7. Klasa VII kategoria dziewcząt bieg na 800m.
I miejsce: Wiktoria Kowalewska SP 1
II miejsce: Anastazja Zaręba SP 1
III miejsce: Paulina Sikorska SP Łyna

8. Klasa VII kategoria chlopcow bieg na 1000m.
 I miejsce: Seweryn Szymborski SP 1
II miejsce: Konrad Sękowski SP Napiwoda
III miejsce: Konrad Możdżonek SP 2

9.Klasa VIII kategoria dziewcząt bieg na 1000m.
I miejsce: Małgorzata Karwowska SP Łyna
II miejsce: Alicja Dąbrowska SP 1
III miejsce: Paulina Gontarska SP Łyna

10. Klasa VIII kategoria chłopców bieg na 1300m.
I miejsce: Filip Smoliński SP 2
II miejsce: Miłosz Świgoń SP 3
III miejsce: Jakub Pniewski SP Łyna

Brawo dla wszystkich biorących udział w biegu.
Uczestnicy otrzymali dyplomy, medale, nagrody rzeczowe.
Każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział.
Na zakończenie biegu uczniowie piekli kiełbaski przy ognisku integracyjnym razem ze swoimi opiekunami.
 

Organizator biegu: Monika Gergola

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: LYNA

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages