Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Bogdan Żukowski - Zasłużony dla Kultury Polskiej

2019-06-20 16:00:00 (ost. akt: 2019-06-21 09:17:29)

W urzędzie miasta odbyła się uroczystość wręczenia dorocznych nagród prezydenta Olsztyna. Podczas gali wręczono również odznaki honorowe "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Jedną z nich otrzymał nidziczanin Bogdan Żukowski.

Nagrody Prezydenta Miasta Olsztyna za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury przyznawane są od 1995 roku. Dotychczas wyróżnienie odebrało niemal trzystu twórców indywidualnych oraz zespołów.

Podczas czwartkowej uroczystości nagrody odebrało kolejnych dziesięcioro twórców. To m.in. aktorzy, muzycy, malarze. Laury otrzymali: Małgorzata Rydzyńska, dr Ewa Gładkowska, Julia Tarnowska, Tomasz Czaplarski, Robert Lesiński, Grzegorz "Grzech" Piotrowski, Bogusław Paliński, Robert Bielak, prof. dr hab. Sławomir Buryła, Teatr Form Niezależnych Korzunowicz.

Prezydent miasta wyróżnił także trzy osoby statuetkami św. Jakuba. Elżbieta
Zobacz także: Zapraszamy na wernisaż wystawy Bogdana Żukowskiego! Zapraszamy na wernisaż wystawy Bogdana Żukowskiego! 28 czerwca o godz. 18:00 w Galerii pod Belką odbędzie się wernisaż wystawy Bogdana Żukowskiego. Zapraszamy!
Mierzyńska została uhonorowana za animowanie wydarzeń i przedsięwzięć muzyczno-plastycznych, za współtworzenie muzycznej kultury olsztyńskiej oraz promocję Olsztyna, Warmii i Mazur oraz Polski wśród amerykańskiej Polonii, Władysław Katarzyński - z okazji 70. urodzin i 50-lecia pracy twórczej za całokształt dokonań oraz Gabriela Konarzewska - z okazji 35-lecia pracy zawodowej za całokształt dokonań zawodowych, w tym za współtworzenie życia kulturalnego w Olsztynie.

Gala była jednocześnie okazją do wręczenia odznak honorowych "Zasłużony dla Kultury Polskiej", które na wniosek Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia "Areszt Sztuki" przyznał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Te trafiły do Krystyny Kurgan, Julii Tarnowskiej i Bogdana Żukowskiego. Odznaka honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej” jest polskim odznaczeniem ministerialnym przyznawanym osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury.

— Kultura przybliża świat, który nas otacza oraz uwrażliwia i buduje wyjątkowe relacje międzyludzkie Kultury nie można odhumanizować odrywając ją od ludzi i to jest jej ponadczasowa, niekwestionowana wartość. Tym większy mój ukłon w stronę Państwa - ludzi kultury, którzy oddają kulturze wszystko to, co mają najlepsze: serce, talent, czas i pracę. Ten ukłon kieruje też w stronę miejskich instytucji kultury, bo to ich praca stanowi fundament świadomego i aktywnego obcowania z kulturą i sztuką — mówił prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.


Bogdan Żukowski - grafik, rysownik, malarz; od 1996 roku prowadzi galerię Pod belką w nidzickim zamku, jest autorem 11 wystaw indywidualnych, brał też udział w wielu wystawach zbiorowych.

UM Olsztyn, zl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rudy Hes #2766400 | 195.35.*.* 23 lip 2019 15:12

  Gratki Bodzia!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mo #2750095 | 37.248.*.* 20 cze 2019 16:23

  Gratulejszyn Bogdan.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages