Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Międzyświetlicowy Dzień dziecka w Łynie

2019-06-11 19:00:00 (ost. akt: 2019-06-11 11:46:29)

Autor zdjęcia: organizatorzy

1czerwca Łyna gościła dzieci ze świetlic środowiskowych z Orłowa, Jabłonki, Wietrzychowa, Nidzicy, Rozdroża, Łysakowa, Zagrzewa i Załusk.

W programie obchodów tego święta znalazły się przede wszystkim: Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora MOPS, gra terenowa, projekcja filmu edukacyjnego „Lotem nad krainą Łyny”, warsztaty pszczelarskie oraz gry, konkursy i zabawy ruchowe.

W rywalizacji piłkarskiej dzielnie walczyły drużyny ze wszystkich świetlic, ale nie do pokonania okazała się drużyna z Zagrzewa.

Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna gospodarzy, a na trzeciej – z Rozdroża.

Wyłoniono też najlepszego strzelca, którym okazał się Adam Kujawski z Łyny oraz najlepszego bramkarza- Kaję Kowalską z Rozdroża.

Nad prawidłowością turnieju czuwali sędziowie: Kuba Męziński i Bartek Mroczkowski z formacji piłkarskiej „Żródlani Łyna”.

Dzieci miały też okazję obejrzeć film odkrywający arkana środowiska przyrodniczego rzeki Łyny oraz wziąć udział w niezwykle ciekawych warsztatach prowadzonych przez miejscowego pszczelarza- pasjonata pana Wiesława Karasińskiego.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się też gry i zabawy ruchowe zainicjowane przez wychowawczynie ze świetlic. Prawdziwym hitem były „Żywe warcaby”, wyścigi w „oponach”, oraz zabawy taneczne.

organizatorzy

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages