Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Dziewiętnaście razy tak!

2019-07-11 16:00:00 (ost. akt: 2019-07-11 12:27:49)

W sali konferencyjnej urzędu miejskiego odbyła się XI sesja rady miejskiej. Podczas sesji radni jednogłośnie udzielili absolutorium burmistrzowi Jackowi Kosmali.

W swoim sprawozdaniu burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala mówił m.in. o przygotowaniu akwenów wodnych do sezonu letniego. — Akweny wodne zostały przebadane sonarem, wyciągnięto rzeczy, które zostały wrzucone podczas zimy.

Wszystkie miejsca, gdzie w tej chwili letnicy kąpią się, są sprawdzone, nic nie zalega w wodzie — mówił Jacek Kosmala. Jak zaznaczył, gmina będzie starała się o uzyskanie dofinansowania na oczyszczenie Jeziora Omulew. Do 30 sierpnia zostanie złożony wniosek do PROW.

Kazimierz Koredcki- przewodniczący Ekologicznego Związku Gmin ,,Działdowszczyzna" przedstawił radnym najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami. Szeroko omówił temat segregacji śmieci i nadchodzących zmian.

Kolejnym punktem sesji była debata na temat raportu o stanie Gminy Nidzica za 2018 rok. Po dyskusji o raporcie, radni podjęli uchwałę w sprawie udzielenia wotum zaufania burmistrzowi Nidzicy. Za podjęciem uchwały głosowało 19 radnych, nikt nie był przeciwny, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Komisja Rewizyjna oraz Regionalna Opinia Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowały sprawozdanie z wykonania budżetu Gminy Nidzica za 2018 rok. Radni jednogłośnie udzielili absolutorium burmistrzowi Nidzicy Jackowi Kosmali.

— Dziękuję wszystkim radnym. Drodzy państwo burmistrz w momencie, kiedy jest podejmowana uchwała o absolutorium czuje się jak student podczas egzaminu. To nie jest mój sukces, tylko sukces państwa radnych, tego że potrafimy współpracować, że się wspieramy, prowadzimy merytoryczne dyskusje, ale podejmujemy właściwe decyzje.

Jeśli chodzi o wykonanie budżetu to odpowiedzialny jest wydział finansowy na czele z panią skarbnik. Chciałbym podziękować wszystkim moim pracownikom oraz radnym za to, że idziemy w dobrym kierunku: za to, że gmina jest bezpieczna i dobrze się rozwija — mówił Jacek Kosmala.

zl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages