Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Jak poruszać się w lesie? Pamiętaj o podstawowych zasadach!

2019-07-17 16:00:00 (ost. akt: 2019-07-17 15:44:15)

POWIAT\\\ Lasy Państwowe jako narodowe i ogólnodostępne dobro nie wymagają posiadania biletów wstępu. Udając się do lasu musisz pamiętać o podstawowych zasadach.

W lasach Nadleśnictwa Nidzica czekają na Ciebie liczne atrakcje: szlaki piesze, rowerowe, ścieżki edukacyjno-turystyczne. Najpopularniejsze z nich to: Koniuszanka II oraz trasa wiodąca przez rezerwat Źródła Rzeki Łyny oraz wiele innych ścieżek wśród leśnych ostępów.

Udając się do lasu musisz pamiętać o podstawowych zasadach.

· Najlepiej jest poruszać się po lesie rowerem bądź pieszo, omijając miejsca objęte zakazem wstępu. Samochód pozostawiać należy w miejscu do tego przeznaczonym.
· Zabierając swojego czworonoga pamiętajmy o smyczy – psy puszczone luzem mogą zaatakować leśne zwierzęta bądź same doznać szkody.
· Mając w planach rozniecenie ogniska szukajmy miejsc do tego przeznaczonych. Informacje o bazie i miejscach wyznaczonych można zdobyć u pracowników Nadleśnictwa Nidzica.
· Biwakujmy tylko w obozowiskach turystycznych bądź miejscach do tego przeznaczonych, a po udanym wypoczynku koniecznie zabierajmy ze sobą puste opakowania, nie zostawiajmy ich w lesie.
· Szanujmy leśną ciszę, rośliny oraz zwierzęta.
· Podczas zbierania płodów runa leśnego uważajmy na pozostałe rośliny.

Szczegółowe informacje o tym co można ze zobaczyć w lesie i okolicy zdobędziemy korzystając z aplikacji BANK DANYCH O LASACH https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/. Aplikacja mBDL (mobilny Bank Danych o Lasach) umożliwia bezpośredni dostęp do map lasów na telefonach i tabletach. Podstawową zawartością aplikacji są leśne mapy tematyczne takie jak: mapa podstawowa, drzewostanowa, form własności, siedlisk leśnych, zbiorowisk roślinnych oraz mapa łowiecka.

Do zobaczenia na szlaku w leśnej przygody!Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages