Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Będą nowe sanitariaty w Zespole Szkół Ogólnokształcących

2019-07-12 13:00:00 (ost. akt: 2019-07-12 11:55:38)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe

W czwartek (11lipca) w starostwie odbyło się spotkanie, podczas którego została podpisana umowa pn. „„Przebudowa sanitariatów w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy z jednoczesną likwidacją barier dla osób niepełnosprawnych”.

Umowę podpisali Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki działający z upoważnienia Wojewody Warmińsko-Mazurskiego oraz Starosta Nidzicki Marcin Paliński i Członek Zarządu Powiatu Lech Brzozowski przy kontrasygnacie Skarbnik Powiatu Renaty Mróz.

W spotkaniu uczestniczył również Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Radny Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego Patryk Kozłowski, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Bróździński oraz Kierownik Wydziału Oświaty, Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego Jolanta Tymińska.

Podpisanie dzisiejszej umowy na przebudowę sanitariatów w Zespole Szkół Ogólnokształcących to szansa na zapewnienie równego dostępu do edukacji wszystkim uczniom, w tym niepełnosprawnym.

W placówce corocznie zwiększa się liczba uczniów. Szczególnie ten rok kiedy zaczną edukację dwa roczniki konieczne jest stworzenie godnych warunków sanitarnych dla tej młodzieży. W związku z tym wspólnie z dyrekcją szkoły podjęliśmy decyzję o konieczności przebudowy sanitariatów oraz dostosowania ich do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przebudowa dotyczy robót rozbiórkowych, modernizacji instalacji wodno-kanalizacyjnej, robót budowlano-wykończeniowych oraz montaż armatury sanitarnej w sanitariatach dla chłopców i dziewcząt.

Koszt zadania inwestycyjnego to ponad 117 tysięcy, a dofinansowanie z budżetu państwa wyniesie 50%.
źródło: Starostwo Powiatowe w Nidzicy

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages