Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Interwencje nidzickich strażaków

2019-07-30 11:50:00 (ost. akt: 2019-07-30 14:42:41)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W minionym tygodniu strażacy z powiatu nidzickiego interweniowali m.in. przy powalonym drzewie, pożarze porzuconej lodówki, pożarze w zakładzie produkcyjnym, gnieździe szerszeni, zalanej piwnicy czy próbie samobójczej.

22 lipca
godz. 9:44
Browina, powalone drzewa

Strażacy interweniowali przy powalonych drzewach, które blokowały jeden pas drogi.

26 lipca
godz. 20:25
Nidzica ul. Krzemowa, pożar porzuconej lodówki na poboczu drogi

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar starej, porzuconej lodówki na nieużytkowych powierzchniach rolniczych. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palącej się lodówki. Miejsce zdarzenia przekazano patrolowi policji.

26 lipca
godz. 20:39
Nidzica ul. Leśna, pożar w zakładzie produkcyjnym

Dwa zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane do pożaru w budynku produkcyjnym. Po dojechaniu na miejsce zastano pożar komory polimeryzacyjnej z komorą filtracyjną (paliły się zgromadzone w kanałach pozostałości wełny skalnej). Pracownicy wyłączyli główne zasilanie prądu elektrycznego na halę produkcyjną, gdzie powstał pożar i przed przyjazdem zastępów podjęli próbę ugaszenia pożaru przy użyciu wody z hydrantu wewnętrznego. Mistrz zmiany ewakuował załogę do miejsca wyznaczonej zbiórki przed bramą zakładu na pobliskim parkingu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

27 lipca
godz.13:11
Nidzica ul. 1 Maja, wiszący ptak na elewacji budynku

Po dojeździe zastępu na miejsce zdarzenia zastano zwisającą jaskółkę w szczycie budynku na wysokości około 11 metrów. Ptak miał zaplątaną nogę w sznurek, przez co nie mógł się samodzielnie uwolnić. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odplątali nogi ptaka ze sznurka. Jaskółka została wypuszczona na wolność.


27 lipca
godz.16:43
Nibork Drugi, przyciśnięta ręka

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali mężczyznę z uwięzioną ręką między ramą przyczepy rolniczej a kołem. Poszkodowany był przytomny, zaopatrywany przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Po uwolnieniu ręki mężczyzna został zabrany przez LPR do szpitala w Olsztynie. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i uwolnieniu ręki poszkodowanego przy pomocy narzędzi hydraulicznych.

27 lipca
godz. 18:44
Likusy, gniazdo szerszeni

Po dojechaniu zastępu na miejsce zdarzenia zastano gniazdo szerszeni pod połacią dachową w części szczytowej domu jednorodzinnego. W rozpoznaniu stwierdzono wlatujące szerszenie do domu, w którym przebywają dzieci, ponadto właściciel domu poinformował, że jest uczulony na jad błonkoskrzydłych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i usunęli gniazdo szerszeni. Zalecono sprawdzenie miejsca usytuowania owadów przez firmę usuwającą błonkoskrzydłe.

28 lipca
godz. 7:23
Nidzica ul. Kilińskiego, zalana piwnica

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wypompowaniu wody z piwnicy na zewnątrz budynku do studzienki kanalizacyjnej.


29 lipca
Godz: 0:04
Dobrzyń, próba samobójcza

Strażacy zostali powiadomieni o próbie samobójczej. Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia zastano 44-letniego mężczyznę, który nie uskarżał się na jakiekolwiek dolegliwości. Strażacy pomogli policji w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz oświetleniu terenu.
Po przybyciu ZRM na miejsce zdarzenia mężczyzna został przebadany. Lekarz podjął decyzję o pozostawieniu go w budynku mieszkalnym.

PSP, zl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages