środa, 26 lutego 2020. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Rolnicy wybrali swoich przedstawicieli!

2019-08-01 10:00:00 (ost. akt: 2019-07-30 14:55:25)

W ostatnią niedzielę odbyły się w całym kraju wybory powszechne do samorządu rolniczego, podczas których rolnicy wybierali swoich przedstawicieli w poszczególnych gminach do rad powiatowych na okres czteroletniej kadencji.

Przypomnieć należy, iż samorząd rolniczy działa w oparciu o Ustawę z dnia 14 grudnia 1995 r. o izbach rolniczych i w myśl tej ustawy działa na rzecz rozwiązywania problemów w rolnictwie.
W powiecie nidzickim wszystkie cztery okręgi wyborcze pokrywające się z obszarem czterech gmin powiatu były okręgami dwumandatowymi co oznacza, że w skład rady powiatowej weszło po dwóch rolników z każdej gminy.

W przypadku gminy Janowiec Kościelny i Janowo wybory nie były przeprowadzane, gdyż liczba kandydatów do rady z tych gmin była równa liczbie mandatów. Głosowanie przeprowadzone zostało natomiast w gminie Nidzica i Kozłowo gdzie było po trzech kandydatów ubiegających się o mandat członka rady.

W wyniku wyborów poszczególni kandydaci w gminie Nidzica otrzymali następującą liczbę głosów: Piotr Miecznikowski – 121 głosów, Witold Czajkowski – 71 głosów, Tomasz Bieńkowski – 59 głosów. Natomiast w gminie Kozłowo kandydaci otrzymali następująca liczbę głosów: Agnieszka Tołłoczko – 50 głosów, Krzysztof Pisarewicz – 37 głosów, Alicja Eidtner - 29 głosów.

Skład rady powiatowej przedstawia się następująco: Zenobiusz Szczepkowski i Wojciech Szypulski reprezentują gminę Janowiec Kościelny, Sławomir Ciesielski i Robert Ługacz reprezentują gminę Janowo, Piotr Miecznikowski i Witold Czajkowski reprezentują gminę Nidzica, Agnieszka Tołłoczko i Krzysztof Pisarewicz reprezentują gminę Kozłowo.

Na 12 sierpnia zaplanowano I posiedzenie Rady Powiatowej Warmińsko – Mazurskiej Izby Rolniczej w powiecie nidzickim VI kadencji. Podczas tego posiedzenia członkowie nowo wybranej rady wybiorą przewodniczącego i delegata rady do Walnego Zgromadzenia W-MIR w Olsztynie. Kolejnym etapem po pierwszych posiedzeniach rad powiatowych będzie dokonanie wyboru zarządu W-MIR spośród 38 członków Walnego Zgromadzenia i wybór władz Krajowej Rady Izb Rolniczych w Warszawie.

Michał Kawiecki

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages