Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Z NOTESU STRAŻAKA

2019-08-06 15:10:00 (ost. akt: 2019-08-06 15:05:14)

Autor zdjęcia: Jan Borodziuk

NA SYGNALE\\\ Strażacy zawsze mają pełne ręce roboty. Jeżdżą do pożarów, wypadków drogowych, likwidują gniazda owadów, ratują koty uwięzione na drzewach, udzielają pomocy przedmedycznej, badają obecność tlenku węgla w mieszkaniach.

Dobrzyń. Pomoc policji w budynku mieszkalnym
29 lipca nidziccy strażacy po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia zastali mężczyznę w wieku 44, lat wobec którego czynności służbowe prowadzili funkcjonariusze policji. Mężczyzna przed przybyciem JOP sam opuścił budynek - świadomy, spokojny, nie uskarżał się na jakiekolwiek dolegliwości.Działania zastępów polegały na: pomocy Policji w zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań. Po przybyciu ZRM na miejsce zdarzenia mężczyzna został przebadany, a lekarz podjął decyzję o pozostawieniu go w budynku mieszkalnym.

Kuce - uwięziony kot
29 lipca około godz. 23.00 strażacy uwolnili kota i przekazali właścicielce.

Jabłonka - gniazdo bąków
30 lipca około godz. 20.00 jednostka OSP Bolejny zastała gniazdo bąków znajdujących się w ziemi na plaży w miejscowości Jabłonka. Owady stwarzały zagrożenie dla okolicznych mieszkańców oraz turystów korzystających z plaży gminnej.Gniazdo zostało usunięte

Nidzica,ul. Konopnickiej - tlenek węgla
30 lipca o godz. 20:58 nidziccy strażacy zostali wezwani do budynku przy ul. Konopnickiej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano włączoną czujkę tlenku węgla w lokalu nr 2 na parterze w budynku wielorodzinnym. W mieszkaniu przebywały trzy osoby (matka z dwójką dzieci), które w momencie włączenia się czujki CO opuściły lokal. Nie uskarżały się na żadne dolegliwości. W pomieszczeniu łazienki znajduje się piecyk gazowy. Zastępy sprawdziły mieszkania w pionie budynku. W mieszkaniu nr 1 w pomieszczeniu łazienki stwierdzono obecność tlenku węgla

Napierki - człowiek wpadł do szamba
1 sierpnia około godz. 9.00 na miejsce zdarzenia jako pierwszy przybył zastęp PSP z JRG Mława. Działania zastępu polegały na udzieleniu osobie poszkodowanej kpp (wsparcie psychiczne, tlenoterapia, termoizolacja). Osobę poszkodowaną z szamba wydobyły osoby postronne. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kolejnych SiS JOP (3 x JRG Nidzica, 1 x OSP Wieczfnia Kościelna - powiat mławski) udzielono kpp (stabilizacja kończyny) kobiecie, która pomagała przy wydobyciu osoby poszkodowanej ze zbiornika szamba - podejrzenie urazu lewej kończyny górnej. Mężczyzna, który również pomagał w wydobyciu poszkodowanego, a wobec którego istniało podejrzenia ewentualnego podtrucia nie wyraził zgody na udzielenie pomocy. Przybyły na miejsce zdarzenia ZRM Nidzica, przebadał kobietę i pozostawił na miejscu zdarzenia, a osobę poszkodowaną zabrał do szpitala do Nidzicy.

Piątki - Paląca się trawa
1 sierpnia około godz. 15.00 po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastano palące się ognisko i suchą trawę na nieużytkach rolnych (żwirownia) o pow. około 2 m2 . Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na ognisko i palącą się trawę. Pożar bez strat, brak osób poszkodowanych.

Sarnowo - pożar balotów słomy i rżyska
1 sierpnia około godz. 16.00 po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastano pożar rżyska na pow ok.1 ha oraz luźnej słomy i balotów sprasowanej słomy. Pożar powstał prawdopodobnie na skutek zatarcia łożyska w kombajnie zbożowym, którym koszono zboże. Działania zastępów polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na paląca się słomę na rżysku i baloty oraz podaniu jednego prądu wody w obronie na rżysko i zboże na pniu(żyto),dogaszeniu pogorzeliska przy użyciu łopat. Uratowano zboże na pniu (żyto) na pow. około 5 ha, słomę sprasowaną w balotach na polu o pow. ok. 100 ha

Miecznikowo – Gołębie - pożar prasy rolniczej
3 sierpnia około godz. 21.00 po przybyciu zastępów zastano pożar prasy rolniczej John Deere na polu w miejscowości Miecznikowo Gołębie. Działania zastępów polegały na: podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palącą się prasę w celu ugaszenia. Wydobyciu z prasy nadpalonej beli słomy przy pomocy wyciągarki hydraulicznej oraz przelaniu wodą pozostałości słomy znajdującej się w prasie rolniczej.

Bartoszki - pożar rżyska
4 sierpnia po godz. 16. po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano pożar rżyska na powierzchni 80-ciu arów. Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu terenu akcji, podaniu trzech prądów wody w natarciu na palące się rżysko gasząc pożar. Uratowano ok. 10 ha pszenżyta.

Frąknowo - pożar samochodu osobowego
4 sierpnia po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Mercedes na poboczu drogi po pożarze tylnej lampy i zderzaka ( właściciel ugasił pojazd przed przyjazdem JOP). Ruch drogowy odbywał się bez utrudnień. Samochodem podróżował jeden mężczyzna (kierowca), dwie kobiety oraz 3-letnie dziecko. wszyscy znajdowali się poza pojazdem bez obrażeń.

Zaborowo - pożar kombajnu i zboża
4 sierpnia po godz. 20.00 po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastano pożar kombajnu zbożowego CLASS (objęty w całości ogniem) i zboża ( pszenżyto )na pniu na pow. około 1 ha. Operator kombajnu (właściciel kombajnu) podjął próbę gaszenia przy użyciu gaśnic proszkowych przed przyjazdem JOP. Kombajn uległ całkowitemu spaleniu. Brak osób poszkodowanych. Uratowano ok 40 ha. pszenżyta na okolicznych polach.

Nidzica, ul. Żwirowa - pomoc policji w otwarciu mieszkania
5 sierpnia po godz. 10.00 zastęp został zadysponowany na prośbę policji do osoby zabarykadowanej w budynku jednorodzinnym celem otwarcia drzwi do domu.

KPPSP Nidzica

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages