Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Z notesu strażaka

2019-08-13 16:00:00 (ost. akt: 2019-08-13 11:04:33)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum

Sprawdź, przy jakich zdarzeniach interweniowali strażacy z powiatu nidzickiego w minionym tygodniu.

5 sierpnia, godz: 10:27
Nidzica, ul. Żwirowa - Pomoc policji w otwarciu mieszkania

Zastęp został zadysponowany na prośbę policji do osoby zabarykadowanej w budynku jednorodzinnym celem otwarcia drzwi do domu.

5 sierpnia, godz: 14:33
Zawady - dachowanie samochodu osobowego

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Volkswagen Passat leżący na dachu na poboczu drogi. Pojazdem podróżowała kobieta, która w momencie przybycia zastępów znajdowała się poza pojazdem. Uskarżała się na ból lewej ręki. Na miejscu zdarzenia obecny był patrol policji oraz pogotowie ratunkowe które po przebadaniu osoby poszkodowanej pozostawili ją na miejscu zdarzenia.

8 sierpnia - powalone drzewa
Strażacy interweniowali przy powalonych drzewach w Bolejnach (8 sierpnia), Łynie oraz na drodze gminnej między Łyną a Radominem.

8 sierpnia, godz: 19:16
Likusy - Kokon os i szerszeni

Po dojeździe zastępu na miejsce zdarzenia zastano gniazda szerszeni i os, znajdujące się nad wejściem do budynku i nad balkonem w częściach szczytowych poddasza. W budynku przebywały osoby dorosłe i dzieci, właściciel poinformował o uczuleniu na jad błonkoskrzydłych. Podjęto decyzję o usunięciu gniazd z owadami. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu gniazd os i szerszeni, przekazaniu miejsca zdarzenia i zaleceniu sprawdzenia miejsca usytuowania gniazd przez firmę usuwającą błonkoskrzydłe,

8 sierpnia, godz: 21:16
Januszkowo - zalana piwnica

Po przybyciu zastępu do ośrodka wypoczynkowego zastano zalaną piwnicę budynku karczmy do poziomu około 20 cm. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wypompowaniu wody z piwnicy na zewnątrz budynku, przekazaniu miejsca zdarzenia pracownicy ośrodka.

8 sierpnia, godz: 23:20
Januszkowo - Pożar skrzynki elektrycznej

Zastęp zadysponowano w celu sprawdzenia obiektu po uderzeniu pioruna na terenie fermy. Pożar skrzynki elektrycznej ugaszony przez pracowników przed przyjazdem strażaków przy użyciu gaśnic proszkowych. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastano budynek fermy drobiowej po pożarze skrzynki elektrycznej od uderzenia pioruna. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu budynku kamera termowizyjną - brak zagrożenia pożarowego, przekazaniu miejsca zdarzenia.

10 sierpnia, godz. 04:32
Mogiłowo (S7) - wypadek samochodowy

Samochód osobowy dachował na trasie S7. Pojazdem podróżowały cztery osoby dorosłe, które po przebadaniu przez ZRM pozostały na miejscu zdarzenia. Zastępy zabezpieczyły miejsce zdarzenia, odłączyły akumulator oraz udzieliły pomocy poszkodowanym.

10 sierpnia, godz. 22:25

Załuski - Pożar dwóch balotów słomy
Strażacy ugasili pożar dwóch palących się balotów słomy.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages