Sobota, 28 listopada 2020. Imieniny Jakuba, Stefana, Romy

Jak skorzystać z pomocy Urzędu Pracy — konferencja dla pracodawców i przedsiębiorców

2019-09-04 13:00:00 (ost. akt: 2019-09-04 12:20:08)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Dzisiaj (4 września) odbyła się konferencja dla pracodawców i przedsiębiorców zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy.

Na konferencję zostali zaproszeni przedsiębiorcy i pracodawcy z powiatu nidzickiego, którzy prowadzą działalność nie dłużej niż 3 lata.

Gościem konferencji była Barbara Bąkowska - prezes Stowarzyszenia "Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka".

Przybyłych na spotkanie przedsiębiorców i pracodawców przywitała dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nidzicy Aleksandra Nowogórska, która wyjaśniła z jakich form wsparcia mogą oni skorzystać .

Podstawowe formy wsparcia to:
— pośrednictwo pracy - to wsparcie urzędu pracy w poszukiwaniu pracowników
— staż pracy, dzięki któremu osoba bezrobotna nabywa umiejętności praktycznych do wykonywania pracy, a pracodawca zyskuje potencjalnego pracownika bez nawiązania stosunku pracy
— prace interwencyjne - pracodawca zyskuje pracownika na podstawie umowy o pracę skierowanego bezrobotnego na podstawie umowy zawartej między pracodawcą a urzędem pracy
— refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy - pracodawca wyposaża swoje przedsiębiorstwo w maszyny i urządzenia oraz zyskuje pracownika.

Aleksandra Nowogórska omówiła również środki na wsparcie pracodawcy w zakresie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców.

Następnie Barbara Bąkowska mówiła o pożyczce na start, pożyczce rozwojowej i pożyczce inwestycyjnej oraz o możliwości finansowania rozwoju kadry menedżerskiej, podnoszące jej kompetencje.

rozPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages