Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

EVOTRIATHLON KRYNICA MORSKA

2019-09-10 15:00:00 (ost. akt: 2019-09-10 14:45:42)

Autor zdjęcia: Wojciech Zwierzyński

Bogdan Szczepuchowski wywalczył trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej.n

1 września skąpana w słońcu Krynica Morska zaprosiła fascynatów trójdyscypliny na ostatnie z serii zawody EVOTRIATHLON 2019. Cykl ten, rozgrywany od maja do września, to propozycja zarówno dla debiutantów, jak i zawodowców.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja SILNI CIAŁEM NIEZŁOMNI DUCHEM, Urząd Miasta Krynica Morska i SPORTEVO TRIATHLON TEAM, grupa profesjonalnych trenerów, dzieląca się swoim doświadczeniem i zamiłowaniem do zdrowego trybu życia, na co dzień wychowująca grupę przyszłych triathlonistów.

Letni kurort nadmorski tego dnia odkrył swoje przepiękne zakątki przed 180 zawodnikami startującymi w samo południe z Mariny Jachtowej na dystansie 1/4 i 1/8 Ironmana, tak indywidualnie jak i w sztafetach.

Z 1/8 tym razem postanowił zmierzyć się reprezentant „Nidzica Biega” Bogdan Szczepuchowski. Na zawody, słynne z profesjonalnej organizacji oraz niezwykłej atmosfery, Bogdan czekał cały sezon, bowiem dodatkowym walorem oprócz wspaniałej rywalizacji sportowej była możliwość odpoczynku wraz z najbliższymi w miejscu tak urokliwym i gościnnym.

Bliskość rodziny i przyjaciół okazała się najlepszym „zastrzykiem” motywacyjnym, gdy przyszło Bogdanowi zmagać się ze wzburzonymi falami Zalewu Wiślanego na dystansie 0,475 kilometra. 22,5 kilometra jazdy na rowerze okazało się łatwiejszym wyzwaniem. W dobrym stylu Bogdan zakończył start biegiem na 5,275 km, co pozwoliło mu osiągnąć łączny czas 1:21:02:99. Naszego zawodnika uhonorowano trzecim miejscem w kategorii M-50. Bogdanowi udało się poprawić czas z zeszłego roku, choć przyznaje, że tym razem konkurencja była mocna.

E.L.
Fot. Wojciech Zwierzyński.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: NidzicaBiega

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages