Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Dycha Juranda

2019-09-11 07:00:00 (ost. akt: 2019-09-10 16:52:04)

Autor zdjęcia: Andrzej Marcjanik

Bogdan Sowiński zdobył drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

1 września w urokliwej okolicy ukrytej w zielonym leśnym gąszczu, oryginalnie nazwanej Niedźwiedzim Kątem, odbył się już po raz drugi przełajowy Półmaraton Spychowski Tropem Niedźwiedzia.

Ta jakże udana wspólna inicjatywa Stowarzyszenia "Przyjazne Spychowo" i Nadleśnictwa Spychowo stanowi trzeci "przystanek" w drodze po Biegowe Grand Prix Powiatu Szczycieńskiego.
Nietuzinkowemu półmaratonowi towarzyszyła II Dycha Juranda.

Wydarzenie zgromadziło blisko 150 zwolenników crossowych zmagań, którzy w tym dniu mogli cieszyć się ciepłą, słoneczną pogodą sprzyjającą rekreacji na świeżym powietrzu.
Cała imprezę utrzymano była w duchu Średniowiecza.

Punktualnie o 11:00 uczestnicy obu dystansów wyruszyli spod Leśniczówki Pupy na lekko pofałdowaną, krętą trasę wyposażoną w typowe leśne niespodzianki - korzenie, piach, kamienie, igliwie i szyszki. Bieg nie należał do najłatwiejszych.

Podczas gdy zawodnicy Dychy Jurunda przekraczali linię mety, zwolennicy dłuższego dystansu podejmowali walkę na drugiej identycznej pętli.

"Nidzicę Biega" reprezentował lubiący mierzyć się z trudnymi wyzwaniami Bogdan Sowiński.

W poszukiwaniu nieszablonowych potyczek przybył do spychowskiego lasu, przemierzył 10 trudnych kilometrów w iście letniej aurze i zamaszyście wskoczył na drugie miejsce podium w kategorii M-50. Czas 1:07:41 pozwolił na 28/42 lokatę wśród męskiej części biegaczy.

Bogdanie, gratulujemy hartu ducha!

E.L.


Fot. Bogdan Sowiński, Nadleśnictwo Spychowo.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: NidzicaBiega

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages