Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

ZUS zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie „Lekcje z ZUS”.

2019-09-20 16:00:00 (ost. akt: 2019-09-19 18:34:35)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych serdecznie zapraszam do udziału w kolejnej edycji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. Adresowany jest on do nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Celem projektu jest wykształcenie w uczniach świadomości w zakresie ubezpieczeń społecznych. Wiedza na ten temat bardzo przyda się im w dorosłym życiu. Uświadamia bowiem idee solidaryzmu międzypokoleniowego, uczy odpowiedzialności za własne działania oraz przygotowuje do startu w dorosłe życie - życie zawodowe.

„Lekcje z ZUS” goszczą w szkołach od 2014 r. Od tego czasu w zajęciach przybliżających tematykę ubezpieczeń społecznych wzięło udział ponad 230 tys. uczniów z całej Polski. W ubiegłorocznej edycji w projekcie uczestniczyło 2346 uczniów z 38 szkół z Olsztyna i okolic. W roku szkolnym 2018/2019 na Warmii i Mazurach w projekcie uczestniczyło 3669 uczniów. Liczba uczniów przystępujących do lekcji z każdym rokiem jest coraz większa, a materiały dydaktyczne coraz ciekawsze.

W trakcie czterech lekcji młodzież dowie się m.in. jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki przy prowadzeniu własnej firmy.


Zwieńczeniem projektu jest olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Dla finalistów olimpiady przewidziane są nagrody rzeczowe, a także dzięki umowom podpisanym przez ZUS i szkoły wyższe, dodatkowe punkty w rekrutacji, a nawet indeksy.

Z naszej strony służymy materiałami dydaktycznymi opracowanymi przez metodyka nauczania, które w tym roku mają zmienioną szatę graficzną i są wzbogacone o nowe treści.
Informacje o projekcie, nad którym patronat honorowy sprawują: Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, znajdą Państwo na stronie www.zus.pl/edukacja.
Zainteresowanych uczestnictwem w projekcie „Lekcje z ZUS” prosimy o kontakt z Barbarą Piotrowską na adres e-mail: barbara.piotrowska05@zus.pl lub telefonicznie pod numerem 89 521 21 88, tel. 797 188 143.
Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie.


Anna Ilukiewicz
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS
województwa warmińsko-mazurskiego
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages