Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Wybrali ławnika do nidzickiego sądu

2019-10-04 10:00:00 (ost. akt: 2019-10-04 09:18:57)
fot.

fot.

Autor zdjęcia: Archiwum NGN

27 września odbyła się XII sesja rady gminy Janowo. Radni wybrali ławnika do sądu w Nidzicy. Została nim Dorota Piasecka. Wójt Grzegorz Napiwodzki [poinformował radnych o zakończonych remontach ulic w Janowie.

Wójt gminy Janowo Grzegorz Napiwodzki w swoim sprawozdaniu poinformował radnych o udzieleniu poręczenia kredytu długoterminowego przez ZOZ na rozpoczętą już rozbudowę nidzickiego szpitala.

— Zobowiązałem Zespół Opieki Zdrowotnej o konieczności informowania gminy Janowo o okolicznościach mających wpływ na ewentualne utrudnienia związane z terminową spłatą kredytu — mówił wójt.

Dodał, że rozpoczyna się sezon grzewczy i należy zwrócić uwagę na to, czym palimy w piecach, żeby nie zatruwać środowiska. Grzegorz Napiwodzki poinformował, że zakończyły się prace budowlane na ul. Zdrojowej w Janowie.

Całkowity koszt inwestycji to prawie 140.000 zł, z czego 60.000 zł pochodzi z dofinansowania. Wykonano również remont odcinka drogi w Komorowie przy zaangażowaniu środków sołeckich. Wkrótce rozpoczną się prace remontowe dróg powiatowych Szemplino Czarne - granica województwa mazowieckiego
(koszt inwestycji to prawie 1.600.00 zł) oraz na drodze Zembrzus - Rembowo ( prawie 800.000 zł).— Mam nadzieję, że prace rusza jeszcze w tym roku — informował wójt Grzegorz Napiwodzki.

Następnie skarbnik gminy przedstawiła sprawozdanie z wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2019 roku. Sprawozdanie zostało pozytywnie zaopiniowane przez RIO w Olsztynie. Kierownik GOPS przedstawiła Gminną Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2014-2020.

Plan Rozwoju Gminy Janowo na lata 2014-2020 przedstawiła sekretarz gminy. Raport dotyczy roku 2018. Znaczna część zadań zawartych w tym planie została już zrealizowana. Zostało jeszcze do wykonania m.in.otworzenie szlaku gospodarstw turystycznych, utworzenie punktów gastronomicznych, nie zmodernizowano drogi do pól w miejscowości Ryki Borkowo, nie zrealizowano budowy kolektora ściekowego do miejscowości Ryki Borkowo, nie zagospodarowano terenu nad jeziorem Zawady oraz nie wykonano oznakowania ulic w Janowie.

— Został jeszcze rok do realizacji i będziemy starali się wszystko zrealizować — mówiła sekretarz gminy.
Radni podjęli uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2019 oraz wieloletniej prognozy finansowej na 2019 - 20139 rok. Kolejna uchwała dotyczyła zmian wypłacania nauczycielom dodatków. Według przyjętej uchwały nauczyciele od września 2019 będą dostawali 300 złotych dodatku za wychowawstwo. Radni wybrali ławnika do sądu rejonowego w Nidzicy na kadencję 2020 - 2023.

Wpłynęła tylko jedna kandydatura, która została pozytywnie zaopiniowana przez powołany zespół, którego przewodniczącym był Andrzej Krzykowski, który odczytał opinie o kandydatce na ławnika. Radni w głosowaniu tajnym jednogłośnie wybrali na to stanowisko Dorotę Piasecką.

W punkcie wolne wnioski sołtys Janowa zwróciła uwagę, że obecnie jest duże natężenie ruchu na ul. Tylnej, a kierowcy jeżdżą tamtędy bardzo szybko. Na pewno dojdzie tam do wypadku. — Proszę, żeby położyć tam próg zwalniający, żeby kierowcy tak szybko nie jeździli —mówiła sołtys. Wniosek został przyjęty do realizacji.

Sołtys Muszak pytał kiedy zostanie oczyszczona Jagarzewka. Na to pytanie odpowiedział wójt, który poinformował, że wniosek został wysłany do Polskich Wód.

— Dostaliśmy odpowiedź, że prace będą wykonane w II połowie roku. Zaczęła się ta druga połowa roku, a prace się nie rozpoczęły. Dlatego wysłaliśmy kolejny wniosek — wyjaśnił Grzegorz Napiwodzki.

roz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages