Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Ćwiczenia strażaków w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

2019-09-30 07:00:00 (ost. akt: 2019-09-29 19:51:23)

Autor zdjęcia: asp.sztab. Andrzej Osowski

23 września około godz. 11, na dźwięk ogłoszonego alarmu blisko szcześćsetosobowa grupa dzieci i młodzieży pod czujnym okiem opiekunów żołnierskim krokiem opuściła mury szkolne i udała się na plac ewakuacyjny znajdujący się na pobliskim orliku.

Jeszcze w czasie ewakuacji na miejscu pojawiły się pojazdy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy.

Ratownicy wyposażeni w sprzęt ochrony układu oddechowego przystąpili do przeszukiwania zadymionych pomieszczeń szkolnych.

Jak się okazało, w budynku pozostały 2 osoby, w tym jeden z uczniów. Sytuacja wyglądała niezwykle groźnie, jednak tylko pozornie. Przyczyną całego zamieszania były ćwiczenia ewakuacji podczas symulowanego pożaru szkoły.

Wielu uczniów, szczególnie najmłodszych, po raz pierwszy uczestniczyło w ewakuacji oraz obserwowało pracę strażaków z nidzickiej jednostki ratowniczo-gaśniczej.

Ćwiczenie pozwoliło na sprawdzenie procedur ewakuacji, oznakowania i wykorzystania dróg ewakuacyjnych, a także wymiany spostrzeżeń na temat zasad postępowania. Trzeba zauważyć, że jak na rozmiary szkoły ewakuacja wyglądała na sprawną i zorganizowaną.

Rozpoznanie ważniejszych obiektów znajdujących się na terenie powiatu jest istotnym elementem doskonalenia zawodowego strażaków. Pozwala na polepszenie znajomości obiektów, ich warunków technicznych, instalacji oraz potencjalnych zagrożeń.

asp.sztab. Andrzej Osowski


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages