Sobota, 28 listopada 2020. Imieniny Jakuba, Stefana, Romy

Otrzęsiny klas pierwszych w ZSZiO

2019-10-06 14:00:00 (ost. akt: 2019-10-06 11:48:46)

Autor zdjęcia: szkoła

Otrzęsiny klas pierwszych to szczególny moment zarówno dla starszych uczniów jak i dla tych, którzy dopiero zapoznają się z nową szkołą. Społeczność uczniowska Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących postanowiła powitać młodszych kolegów z klas pierwszych i przyjąć ich do swego grona.

Aby lepiej poznać pierwszoklasistów, samorząd uczniowski przygotował kilka konkurencji, z którymi nowi uczniowie musieli się zmierzyć. Zmaganiom konkursowym przyglądało się jury złożone z nauczycieli ZSZiO.

Pierwszoklasiści mieli okazję wykazać się sprawnością fizyczną, szczególnymi umiejętnościami oraz wiedzą. Musieli pokonać tor przeszkód z jajkiem na łyżce, ze szklanką napełnioną wodą oraz z piłką prowadzoną między pachołkami za pomocą kija hokejowego.

Uczniowie popisywali się także swoją wiedzą, odpowiadając na przygotowane specjalnie dla nich pytania. Znajomością swoich wychowanków mogli pochwalić się także wychowawcy, dla których także przygotowano wyjątkowe konkurencje.

Po zmaganiach konkursowych pierwszoklasiści złożyli zabawną przysięgę, a dyrektor ZSZiO- p. Dariusz Wółkiewicz dokonał pasowania pierwszoklasistów na uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

Na dowód tego, że nowi koledzy i koleżanki zostali przyjęci do społeczności szkolnej, otrzymali specjalne certyfikaty i wypili sok z cytryny bez grymasu na twarzy.

Pierwszoklasiści mieli okazję przekonać się, że czas spędzony w murach szkoły upływa w miłej i radosnej atmosferze.
Marta Schabińska

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MartaSchabinskaNiewiesk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages