Czwartek, 3 grudnia 2020. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Studencie pamiętaj o zaświadczeniu. Masz czas do końca października

2019-10-09 19:00:00 (ost. akt: 2019-10-09 13:20:03)

Do końca października studenci pobierający renty rodzinne z ZUS muszą dostarczyć zaświadczenie o kontynuowaniu nauki. Zaświadczenie z uczelni jest niezbędne aby Zakład nadal wypłacał świadczenie.

Renta rodzinna przysługuje po zmarłym rodzicu lub innym członku rodziny, który co najmniej na rok przed śmiercią przyjął dziecko na wychowanie i utrzymanie przed osiągnięciem pełnoletności.

Dziecko ma prawo do pobierania renty do ukończenia 16 roku życia. Wypłata renty może zostać wydłużona, do 25 roku życia. Aby świadczenie otrzymać w wydłużonym okresie należy kontynuować naukę.

Studenci mają czas do końca października na dostarczenie wymaganego zaświadczenia i wniosku o dalszą wypłatę. W przypadku braku takiego zaświadczenia, wypłata renty rodzinnej zostanie wstrzymana.

Ważne jest, żeby zaświadczenie dostarczyć jeszcze w październiku, aby nie przepadła wypłata renty za ten miesiąc - informuje Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

Uczniowie i studenci pobierający renty rodzinne muszą pamiętać, aby powiadomić Zakład o przerwaniu i zakończeniu nauki. Brak takiej informacji spowoduje, że świadczenie będzie nadal wypłacane i nienależnie pobrane. Wszystkie nadpłacone świadczenia podlegają zwrotowi wraz z odsetkami.


Anna Ilukiewicz
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS
województwa warmińsko-mazurskiego

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages