Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Otwarcie salki edukacyjnej w PSP

2019-10-10 15:00:00 (ost. akt: 2019-10-10 14:55:49)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Dzisiaj (10 października) w budynku nidzickiej straży pożarnej otwarta została sala edukacyjna, w której dzieci będą poznawały pracę strażaka i uczyły się zasad bezpieczeństwa.

Głównymi uczestnikami uroczystości były dzieci z zerówki z nidzickiej "Jedynki", które jako pierwsze mogły zobaczyć przygotowaną dla nich salkę edukacyjną oraz przygotowały program artystyczny.

Przybyłych gości przywitał komendant KP PSP bryg.mgr inż. Krzysztof Mierzejewski. Szczególnie pan komendant przywitał dzieci i ich opiekunki.

W swoim krótkim wystąpieniu bryg.mgr inż. Krzysztof Mierzejewski podkreślił, że sprzęt został zakupiony z dotacji, a salę własnoręcznie przygotowali strażacy, których finansowo wsparło starostwo.

Głos zabrał również zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg.mgr inż Robert Fliciński, który podkreślił, że to już kolejna salka edukacyjna w naszym województwie.

— Pomysł wziął się stad, że zwłaszcza w maju, dzieci odwiedzają strażaków, mogą obejrzeć sprzęt, którym strażacy gaszą pożar, ale nie było takiego pomieszczenia, w którym dzieci w przytulnej atmosferze mogłyby się spokojnie zapoznać z zagrożeniami, które występują na co dzień, jak można zapobiegać pożarom, jak mają się wtedy zachować — mówił Robert Fliciński.

Doradca wojewody Patryk Kozłowski odczytał list od wojewody Artura Chojeckiego, w którym wojewoda warmińsko- mazurski podkreślił, że prewencja jest najlepszą drogą do zachowania bezpieczeństwa.

Głos zabrali również starosta Marcin Paliński oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP w Nidzicy Waldemar Szymański.

Dzieci zostały na pierwszych zajęciach, które rozpoczęły sie od wyświetlenia bajki edukacyjnej.
roz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages