Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Lekcja W-F z elektroniką

2019-10-11 13:00:00 (ost. akt: 2019-10-11 09:41:30)

Autor zdjęcia: Agnieszka Tańska

„Skoro dzieci tak lubią dziś gadżety i elektronikę, przemyćmy je do sportu” – uważa Monika Pyrek, która 7 października odwiedziła Nidzicę. Przygodę z alternatywnymi lekcjami W-F mogli przeżyć uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy.

W zajęciach sportowych pod opieką utytułowanej polskiej tyczkarki, medalistki mistrzostw świata i Europy, która po zakończeniu kariery sportowej angażuje się w działania na rzecz propagowania aktywności fizycznej dzieci, wzięli udział uczniowie klas sportowych naszej szkoły.

Mogli on oni sprawdzić się np. na wirtualnym torze narciarskim, gdzie sterowali specjalnymi nartami z czujnikami przenoszącymi ich ruch do gry.

Bez obawy o uderzenie piłką po zbyt mocnym strzale każdy mógł w okularach virtual reality sprawdzić, jak to jest być bramkarzem największych piłkarskich klubów świata, czy też wcielić się w rolę strzelca, który od razu wiedział, z jaką prędkością kopnął piłkę, bo w tej zamontowane były czipy przenoszące dane prosto do komputerów.

Szybkość uczniów na bieżni mierzyły z kolei fotokomórki ustawione na krótkim torze do sprintu. Łącznie do dyspozycji dzieci miały aż 10 stacji i każda z nich była połączeniem symulatorów, albo urządzeń z aktywnością fizyczną.

Było nam niezmiernie miło gościć w naszym mieście tak wyjątkowego gościa. Mamy nadzieję, że nasze uśmiechy i radość będą najszczerszym podziękowaniem.

SP 3


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Agn

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages