Kolorowy mecz Startu Nidzica

2019-10-19 18:34:50(ost. akt: 2019-10-20 10:59:21)
W 6 minucie Rafał Wawrzyniak zdobywa jedynego gola dla Startu Nidzica w spotkaniu z Delfinem Rybno.

W sobotę (19 października) w meczu 12 kolejki piłkarskiej Ligi Okręgowej Start Nidzica przegrał na własnym stadionie z Delfinem Rybno 1:2 (1:1)
Zacięte i bardzo emocjonujące spotkanie rozegrali piłkarze Startu Nidzica z Delfinem Rybno.

Delfin Rybno wygrał te spotkanie 2:1, a arbiter spotkania pokazał obydwóm zespołom po 8 żółtych kartek i po 1 czerwonej.

Gospodarze spotkania zespół Startu Nidzica wystąpił w tym spotkaniu osłabiony brakiem swoich dwóch kluczowych obrońców. Na boisku kibice nie ujrzeli Andrzeja Łochnickiego leczącego kontuzję oraz zabrakło Mateusza Karwackiego.

Mimo tego osłabienia Start Nidzica rozegrał dobre spotkanie. Pierwsza jego połowa to zdecydowana przewaga gospodarzy. Sporo kłopotów zawodnikom Delfina sprawił Rafał Wawrzyniak którego skutecznie nie potrafili powstrzymać rywale.

Już w 5 minucie Rafał zmusza do kiksu lewego obrońcę Delfina Łukasza Wietechę któremu odbiera piłką i podciągnowszy z nią kilka metrów z dość ostrego kąta zdobywa gola dla Startu.

W 14 i 16 minucie kolejni zawodnicy Delfina Tomasz Chądzyński i Patryk Rozentalski nie radzą sobie z naszym szybkim skrzydłowym którzy za jedyne rozwiązanie uznali faul na zawodniku Startu.

Start Nidzica dobrze gra w tym okresie. Krótkie krycie sprawiło ze rywal dość długo nie mógł rozwinąć swoich skrzydeł

W 22 minucie była niezła okazja dla gospodarzy do podwyższenia wyniku. Rafał Wawrzyniak podał piłkę na lewą stronę do Pawła Sobotka, a ten nieźle uderzył piłkę, ale tylko w boczną siatkę.

Delfin wyrównał w 30 minucie kiedy to do piłki dośrodkowanej z kornera najwyżej wyskoczył Łukasz Margalski i strzałem głową pokonał bramkarza Startu Remigiusza Gamańskiego.

W 38 minucie doskonałą okazję zaprzepaścił zdobywca gola dla Startu Rafał Wawrzyniak który na 14 metrze pozostawiony bez opieki obrońców Delfina posyła piłkę wysoko nad poprzeczkę.

Minutę później podobna akcja wśród zespołu gości. Mariusz Szatkiewicz na szczęście gospodarzy również z pola karnego nie trafił w światło bramki Startu.

Na dwie minuty przed zakończeniem I połowy kapitalnym uderzeniem z dystansu popisuje się Paweł Sobotka którego strzał równie w pięknym stylu obronił golkiper Delfina Mateusz Leśniewski.

Gola do szatni dla rywala mógł też zdobyć Grzegorz Walkiewicz, ale oddał zbyt słabe uderzenie na bramkę rywala.

Start Nidzica remisował do przerwy z Delfinem Rybno 1:1. Po zmianie stron gospodarze oddali inicjatywę gościom. Całkiem niepotrzebnie, efektem naporu rywala był gol zdobyty w 50 przez Patryka Rozentalskiego, którego nasi obrońcy w polu karnym zostawili zupełnie nieobstawionego.

Delfin sporymi fragmentami zamykał gospodarzy na własnej połowie, a ci przy zmasowanym ataku gości mieli spore trudności z przekroczeniem własnej połowy.

W 60 minucie trener Startu Nidzica Piotr Saternus dokonuje pierwszych zmian w ustawieniu swego zespołu. Z boiska schodzą Kamil Godlewski i Mikołaj Woźniak, a w ich miejsce na boisku ujrzeliśmy Kamila Michalskiego i Mateusza Rogozińskiego. Obydwaj to ofensywnie grający zawodnicy lecz obraz gry gospodarzy nie uległ radykalnej poprawie.

Dość zaskakujące i niespodziewane rzeczy działy się w ostatnich 30 minutach tego spotkania. Sytuacja o tyle dziwna, że to arbiter spotkania a nie zawodnicy stał się główną postacią na boisku.

Sędzia Tomasz Trochim wręcz niemiłosiernie kartkował zawodników obydwóch drużyn. Co faul na rywalu to kartka, co upadek zawodnika zespołu atakującego w polu karnym to też kartka, mimo że ci w cale nie domagali się rzutu karnego.

Dość wspomnieć że arbiter spotkania w I połowie pokazał obydwom zespołom zaledwie po 1 żółtej kartce, tak w II połowie kibice ujrzeli aż,,,14 plus 2 czerwone, Po równo 8 żółtych kartek i 1 czerwona przypadła zarówno dla Startu Nidzica jak i Delfina Rybno.

Szkoda bo widowisko straciło sporo walorów sportowychi, a wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie.

Start Nidzica mimo niezłej gry przegrał mecz z Delfinem Rybno 1:2. Bardziej sprawiedliwszy byłby w tym spotkaniu wynik remisowy, niemniej 3 punkty z tego spotkania pojechały do Rybna. Błędy w obronie nidzickiego Startu kolejny raz zadecydowały o stracie punktów naszego zespołu.