Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Co Ty wiesz o narkotykach i dopalaczach?

2019-10-22 19:00:00 (ost. akt: 2019-10-22 18:44:43)

Autor zdjęcia: KPP Nidzica

W Szkole Podstawowej w Napiwodzie odbyło się spotkanie edukacyjno – profilaktyczne pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Policjantka spotkała się z uczniami klas IV – VIII, aby wspólnie porozmawiać o konsekwencjach zażywania środków odurzających.

„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” to hasło kampanii, której celem jest upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy. Podczas spotkania dzieci poznały konsekwencje prawne, społeczne i zdrowotnie zażywania substancji psychoaktywnych. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, z zainteresowaniem słuchali prelekcji i odpowiadali na pytania.

Pamiętajmy, że narkotyki i dopalacze to trucizna, która stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia a nawet życia. W przypadku podejrzenia, że mamy do czynienia z osobą będącą pod wpływem środków odurzających natychmiast wezwijmy pomoc medyczną oraz powinniśmy powiadomić Policję.

Kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają” ma charakter ogólnopolski, której organizatorem jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Odbywa się ono w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020”.
KPP Nidzica

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages