Mławska Dycha

2019-10-23 07:00:00(ost. akt: 2019-10-22 19:45:48)

Autor zdjęcia: Andrzej Marcjanik

Paweł Jabłoński na dystansie 10 km z czasem 39:41 zdobył 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej.
3 października odbyła się II edycja biegu „Mławska 10” wraz z biegiem towarzyszącym na dystansie 5 km. W zawodach wzięło udział blisko 140 biegaczy z całej Polski, najwięcej z Mławy – 44 zawodników. Piękna, słoneczna pogoda, licznie przybyli kibice oraz świetna organizacja.

Główny bieg wygrał Konrad Nosarzewski, drugi na mecie zameldował się Przemysław Flaga z Barczewa, a trzecie miejsce przypadło Marcinowi Kasprowiczowi z Działdowa. Wśród kobiet najlepsza okazała się Monika Kaczanowska z Działdowa.

W biegu towarzyszącym na 5 kilometrów w kategorii OPEN zwyciężył Krzysztof Chętka z Rogozina, a najlepsza spośród Pań była Marta Rzemieniewska.

W mławskich zawodach nie mogło zabraknąć zawodników z naszej grupy Nidzica Biega, którzy uzyskali następujące wyniki:
- na dystansie 10 km:
1. Paweł Jabłoński – 39:41,Open: 12/98, który zajął również 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej
2. Przemysław Burdyński – 45:22, M-ce Open: 36/98
3. Arkadiusz Oszczęda – 47:21, M-ce Open: 48/98
4. Bogdan Sowiński – 55:03, M-ce Open: 87/98