Porażki Startu Nidzica i Gminy Kozłowo

2019-10-27 08:59:12(ost. akt: 2019-10-27 09:17:31)

W sobotę (26 października) piłkarze Startu Nidzica i Gminy Kozłowo rozegrali kolejne swoje mecze ligowe.
Niepowodzeniem dla Startu Nidzica grającego w Lidze Okręgowej oraz Gminy Kozłowo grającej w klasie A zakończyły się spotkania w minioną sobotę.

Start Nidzica przegrał na wyjeździe z niżej notowaną Drwęcą Nowe Miasto 3:2 (1:2). Podopieczni Piotra Saternusa do przerwy prowadzili w tym spotkaniu 2:1 po golach w 18 minucie z rzutu karnego Kamila Michalskiego i w 29 minucie Kamila Godlewskiego. Pechowo dla Startu ułożył się początek II połowy tego spotkania w którym to nasz zespół stracił w krótkim odstępie czasu dwa gole i przegrał ten mecz 3:2. Wszystkie gole dla Drwęcy zdobył Szymon Świniarski.

Start Nidzica po 13 rozegranych kolejkach zajmuje 8 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 18 punktów. W następnej kolejce Start Nidzica na własnym stadionie zmierzy się z Olimpią Olsztynek.

Zakończyła się runda jesienna w klasie A. Zespół Gminy Kozłowo w ostatniej kolejce przegrał na własnym stadionie z MKS Działdowo 2:4 (0:3). Obydwa gole dla kozłowian w doliczonym już czasie zdobył Robert Sobotka. Gole dla MKS Działdowo zdobyli Łukasz Szymański, Kacper Bąbalicki, Piotr Czarnecki oraz Adam Pawlaczyk.

Rundę jesienną Gmina Kozłowo kończy na 10 miejscu w ligowej tabeli mając w dorobku zaledwie 11 zdobytych punktów.