Zawodnicy TS NIDA Mistrzami Polski

2019-10-29 13:00:00(ost. akt: 2019-10-29 11:27:02)

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW|| To były szczęśliwe dla zawodników Towarzystwa Sportowego NIDA zawody. Nidziczanie przywieźli ze sobą aż trzy tytuły Mistrza Polski do lat piętnastu. Michał Jaworski poprawił swoje rekordy życiowe aż o 13 kilogramów.
Zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów – podopieczni Marka Nachtygal w Mistrzostwach Polski do lat 15, które trwały od 25 do 27 października w Ciechanowie wywalczyli trzy tytuły Mistrza Polski.

Hubert Pietrzak w kategorii 55 kg stanął na najwyższym stopniu podium z wynikiem 170kg( 75+95) / złoty medal w rwaniu, podrzucie i dwuboju.

Bartosz Burski w kategorii 61 kg również wywalczył tytuł Mistrza Polski uzyskując wynik 176kg(75+101) / srebrny medal w rwaniu, złoty w podrzucie i złoty w dwuboju

Michał Jaworski w kategorii 81 kg zdobył tytuł Mistrza Polski wynikiem 240kg(108+132) / złoty medal w rwaniu, podrzucie i dwuboju.

Michał poprawił swoje rekordy życiowe aż o 13kg (6kg w rwaniu i 7 kg w podrzucie) jednocześnie ustanawiając 3 rekordy Polski (jest to pierwszy zawodnik w historii naszego klubu, który tego dokonał).

Michał zajął również drugie miejsce wśród wszystkich zawodników Mistrzostw w Punktacji Sinclaira.

Poza „złotą” trójką w kategorii do 55 kg wystąpiła jeszcze dwójka nidziczan. Damian Łęgowski, który wynikiem 132kg(62+70) zajął V miejsce oraz Konrad Możdżonek z wynikiem 121kg(49+72) zajął miejsce IX.

TS Nida w rankingu drużyn, w kategorii chłopców wywalczyło II miejsce pośród 38 uczestniczących w Mistrzostwach klubów.
Już w grudniu nasza „złota” trójka weźmie udział w Mistrzostwach Europy, które zostaną rozegrane w Izraelu.