Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Policyjna akcja "Znicz". Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu

2019-10-30 16:00:00 (ost. akt: 2019-10-30 14:37:43)

Autor zdjęcia: KPP Nidzica

W całym kraju akcja „Znicz 2019” rozpocznie się w czwartek 29 października i potrwa do 03 listopada. Przez 4 dni nidziccy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem użytkowników dróg.

W miejscach dojazdowych do nekropolii i nie tylko, sprawdzać będą trzeźwość kierujących, sposób korzystania z pasów bezpieczeństwa, oraz przewożenia najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Nieodłącznym elementem Wszystkich Świętych dla kierujących jest zmiana organizacji ruchu w pobliżu cmentarza w Nidzicy.

W dniu Wszystkich Świętych przy miejskiej nekropolii w Nidzicy czeka kierowców poważna zmiana organizacji ruchu. Będzie ona obowiązywać od wczesnych godzin porannych, aż do popołudnia. Na całej długości ul. Tatarskiej (od ul. Warszawskiej do Tatar) będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu i zakaz zatrzymywania się na drodze. Pojazdy będą mogły zatrzymywać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych. W przypadku bardzo dużego natężenia ruchu kołowego wjazd na ulicę Tatarską może być okresowo zamykany. Bez zmian w obu kierunkach odbywać się będzie ruch na ul. Sienkiewicza, z możliwością zatrzymania pojazdów na poboczu po obu stronach jezdni.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców, aby stosowali się do poleceń osób kierujących porządkiem na wyznaczonych parkingach.

Funkcjonariusze podczas prowadzonych działań będą skupiać się przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom biorącym udział w obchodach święta. Jednym w elementów ich pracy będzie ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowych zachowań uczestników ruchu drogowego, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. Najważniejszym zadaniem dla policjantów ruchu drogowego będzie upłynnianie ruchu na drogach dojazdowych i w pobliżu cmentarzy. Dlatego też osoby mieszkające w pobliżu cmentarzy powinny zastanowić się nad ograniczeniem korzystania z samochodu. To w znaczny sposób ułatwi parkowanie i poruszanie się po drogach dla przyjezdnych.

Chcąc odwiedzić swoich najbliższych w tym szczególnym dniu, czasami zmuszeni jesteśmy pokonywać duże odległości. Podczas takiej podróży czujemy się zmęczeni, a nasza koncentracja się osłabia. Dodatkowy problem może pojawić się, gdy będziemy szukali miejsca pod zatłoczonym cmentarzem.

Aby uniknąć przykrych i stresujących dla nas sytuacji na drodze i na cmentarzu przedstawiamy kilka propozycji, które pozwolą nam spędzić te święta w spokojny i bezpieczny sposób:

- przygotujmy siebie i auto do podróży. Wyśpijmy się, sprawdźmy stan techniczny pojazdu, dobrze zabezpieczmy bagaże na czas podróży,

- nie spożywajmy wysokoprocentowych trunków. Celem tej akcji jest wyeliminowanie pijanych kierowców, dlatego też policjanci będą kontrolować nasz stan trzeźwości,

- nie spieszmy się, ale też nie wyjeżdżajmy na ostatnią chwilę. W tych dniach należy spodziewać się dużego natężenia ruchu kołowego oraz dużej ilości policjantów dokonujących pomiaru prędkości,

- pamiętajmy o zapinaniu pasów, a dzieci przewoźmy w specjalnych fotelikach,

- nie parkujmy w miejscach do tego niewyznaczonych. Pojazdy które będą utrudniały ruch drogowy zostaną odholowane na koszt kierowcy.

Bądźmy czujni!

- podczas sprzątania nagrobków pamiętajmy, że to złodziej będzie nas pilnował i czekał na dogodną dla niego sytuację. Odkładając torebkę w nieodpowiednie miejsce bez nadzoru nawet nie zdążymy się zorientować kiedy ją utracimy a wraz z nią dokumenty, pieniądze, telefon,

- nie kuśmy złodziei poprzez zostawianie w samochodach na widocznym miejscu portfeli, telefonów oraz innych wartościowych rzeczy,

- nie zabierajmy ze sobą dużej ilości pieniędzy na cmentarz. Każde święta to żniwa dla kieszonkowców,

- wyjeżdżając na kilka dni z domu, sprawdźmy wszystkie jego zabezpieczenia. Porozmawiajmy z kimś zaufanym np. sąsiadem, aby zainteresował się mieszkaniem pod naszą nieobecność. W czasie świąt dochodzi do większej ilości włamań do mieszkań i domów,

- jeżeli mamy taką możliwość przynieśmy kwiaty, wiązanki znicze w dniu świąt. Na cmentarzu również kradną.
KPP Nidzica
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Adam #2812518 | 178.235.*.* 31 paź 2019 23:52

    Absurd! " ...Duże natężenie ruchu i ....dużo policjantów kontrolujących prędkość." Ruch jest wtedy naturalnie spowolniony natłokiem pojazdów. Proponuję aby policjanci zaangażowali strażaków z OSP do pomocy przy parkowaniu i ułatwianiu płynności ruchu. Przeważnie stoją w grupie przed bramą cmentarną i NIC nie robią (wioski)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages