Poniedziałek, 26 października 2020. Imieniny Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Narodowe Czytanie w ZSZiO

2019-11-03 10:00:00 (ost. akt: 2019-11-01 09:43:49)

Autor zdjęcia: Marta Schabińska-Niewiesk

Czytając nowele polskie, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących przyłączył się do akcji Narodowego Czytania organizowanego przez Prezydenta RP od 2012 roku. Ideą Narodowego Czytania jest popularyzowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na piękno polskiej literatury oraz polskiego języka.

Czytając nowele polskie, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących przyłączył się do akcji Narodowego Czytania organizowanego przez Prezydenta RP od 2012 roku. Akcja ta została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.

W kolejnych latach czytano dzieła Aleksandra Fredry, Trylogię Henryka Sienkiewicza, Lalkę Bolesława Prusa, Quo vadis Henryka Sienkiewicza, Wesele Stanisława Wyspiańskiego oraz Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Ideą Narodowego Czytania jest popularyzowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na piękno polskiej literatury oraz polskiego języka.

Hasłem tegorocznej akcji jest Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie, pod takim też hasłem zorganizowano konkurs czytelniczy w ZSZiO. W zmaganiach konkursowych wzięło udział aż trzydziestu uczestników, którzy, czytając fragmenty polskich nowel, starali się o uznanie zarówno jury jak i publiczności.

Po wysłuchaniu wszystkich interpretacji tekstów komisja konkursowa ogłosiła werdykt. I miejsce zdobyli: Patryk Szmic oraz Mariusz Sarbiewski i Kamil Stachurski, II miejsce - Maja Stryjewska, zaś III miejsce wywalczyli: Alan Krawczyk i Łukasz Morawski.

szkoła

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MartaSchabinskaNiewiesk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages