Ligowe zwycięstwa Startu Nidzica i Orła Janowiec

2019-11-02 18:20:38(ost. akt: 2019-11-04 15:40:12)
Bramkarz Startu Nidzica Remigiusz Gamański swoimi wspaniałymi interwencjami walnie przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu.

W sobotę (2 Listopada) piłkarze Ligi Okręgowej rozegrali 14 kolejkę spotkań. Start Nidzica na własnym stadionie wygrał z Olimpią Olsztynek 1:0, a Orzeł Janowiec Kościelny na wyjeździe pokonał Grunwald Gierzwałd 3:1
Bardzo wyrównane spotkanie rozegrali piłkarze Startu Nidzica i Olimpii Olsztynek w meczu 14 kolejki piłkarskiej Ligi Okręgowej gr.2

W I połowie gra nie wyglądała zbyt widowisko. Obydwa zespoły starały się nie stracić zbyt szybko gola w efekcie czego kibice w tej części gry nie ujrzeli żadnej bramki.

Gra toczyła się głównie w środku pola a akcje ofensywne obydwóch zespołów skutecznie rozbijały bloki defensywne rywali.

W 21 minucie wyborną okazję na objecie prowadzenia mieli goście z Olsztynka. Prawy obrońca Startu Sebastian Płatek nie przeciął krosowego podania Bartosza Dobrońskiego do Radosława Pisarkiewicza w efekcie czego ten drugi znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, na szczęście dla gospodarzy wspaniałą interwencją popisał się bramkarz Startu Remigiusz Gamański.

Chwilę później dośrodkowanie z lewego skrzydła Dominika Bróździńskiego a piłki w polu karnym Olimpii nie sięga Kamil Godlewski.

Piłkarze Startu Nidzica dużo biegali w tej części gry, dążyli czym prędzej do zdobycia gola lecz niecelne, słabe i niedokładne podania, brak zdecydowania pod bramką rywala niweczyły trud całego zespołu.

Do przerwy Start Nidzica po przeciętnej grze obydwóch zespołów bezbramkowo remisował z Olimpią Olsztynek. Na II połowę tego spotkania gospodarze wyszli bojowo nastawieni a na bramkę zespołu gości co rusz szły groźne akcje ofensywne.

Jedynego gola w tym mecz zdobył w 59 minucie spotkania Grzegorz Walkiewicz. Zawodnik Startu sprytnie odebrał piłkę kapitanowi Olimpii Pawłowi Duch i wychodząc na czystą pozycje nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Olimpii Adrianowi Wółkiewiczowi.

Po zdobyciu gola gospodarze jeszcze bardziej podkręcili tempo gry i częściej konstruowali akcje ofensywne lecz wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie. Gra nieco zaostrzyła się, arbiter spotkania kilkakrotnie karał zawodników obydwóch drużyn żółtymi kartkami a w 75 minucie czerwoną kartkę (za dwie żółte) pokazał trenerowi Olimpii Tomaszowi Berentowi.

Start Nidzica wygrał mecz 14 kolejki z Olimpią Olsztynek 1:0. Zasłużone zwycięstwo gospodarzy, które mogło by być nawet okazalsze. Powrót do zespołu po kontuzji Andrzeja Łochnickiego walnie przyczynił do pewnej i skutecznej gry całego bloku defensywnego. Na zero z tyłu całego zespołu zapracował również bramkarz Startu Remigiusz Gamański który swoimi udanymi, pewnymi i skutecznymi interwencjami również był mocnym punktem defensywy. Mecz z Olimpią niewątpliwe był jednym z lepszych spotkań w karierze młodego bramkarza Startu.

Nie popisał się trener Olimpii Olsztynek Tomasz Berent którego arbiter spotkania w 75 minucie za ciągłą krytykę pracy sędziów usunął z boiska.

Powiedzieli po meczu:
* Dyrektor Sportowy MKS ,,Start Nidzica" Artur Pacuszka
- Bardzo ważne dla nas 3 punkty. Po kilku spotkaniach gdzie mieliśmy sporo sytuacji bramkowych, niestety czasami te 100% sytuacje nie wchodziły. Bardzo uważna gra w obronie, jeden przechwyt z przodu Grzesia Walkiewicza i bramka. Zwycięstwo nasze uważam za jak najbardziej zasłużone.

* Trener Olimpii Olsztynek Tomasz Berent
- Drużyna Nidzicy wygrała mecz, gratuluję. Na temat pracy sędziów wypowiadać się nie powinienem, bo nie wypada a wszyscy widzieli jaka była.

Start Nidzica: Gamański - Łochnicki - Płatek - Rutkowski - Wenta - Sobotka - Walkiewicz - Godlewski - Karwacki - Wawrzyniak - Bróździński.

Grający w tej samej lidze piłkarze Orła Janowiec Kościelny coraz lepiej radzą sobie w tych rozgrywkach, szkoda tylko że na sam koniec rundy jesiennej. Podopieczni Waldemara Pyrackiego wygrali na wyjeździe z Grunwaldem Gierzwałd 3:1 (2:1) i opuścili ostatnią pozycję w ligowej tabeli. Gole dla Orłów zdobyli Paweł Szypulski, Dawid Szypulski i Mateusz Kosiński