Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

To był dobry czas sołtysowania

2019-11-11 10:00:00 (ost. akt: 2019-11-06 15:00:56)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

29 października odbyła się XVII sesja rady miejskiej w Nidzicy. Na początku sesji burmistrza Jacek Kosmala oraz radni podziękowali za dotychczasową pracę Wioletcie Żbikowskiej, która zrezygnowała z pełnienia funkcji sołtysa Grzegórzek

— Dziękujemy za trud, który włożyła pani w wioskę, za pracę na rzecz wszystkich mieszkańców. Grzegórzki zawsze świeciły przykładem, to miejscowość czysta, piękna, pełna zieleni. Jest mi trochę przykro, bo pani Wiola to dobry sołtys, z którym pracowało się wzorowo. Mieszkańcy również cenili pracę pani Wioletty.

Byłem na wielu spotkaniach wiejskich i zawsze udawało się pokonywać trudności. Dziękujemy za wszystkie lata ciężkiej pracy i życzymy wszystkiego dobrego — mówił Jacek Kosmala-burmistrz Nidzicy. Wioletta Żbikowska podziękowała wszystkim, z którymi współpracowała przez lata sołtysowania.

— To był dobry czas. Nie było między nami żadnych zgrzytów. Może kiedyś, jak mi zdrowie i czas pozwolą, wrócę do tej funkcji. Teraz chcę zająć się tym, co jest w moim życiu priorytetem- wychowanie dzieci. W miarę możliwości będę pomagała pani sołtys- służę radą i pomocą — deklarowała Wioletta Żbikowska.

Nowym sołtysem wsi Grzegórzki została Magdalena Ławicka. Burmistrz oraz radni złożyli także gratulacje sołectwu Nibork Drugi za zajęcie II miejsca w wojewódzkim konkursie ,,Czysta, piękna zagroda - estetyczna wieś" oraz sołectwu Bartoszki za otrzymane wyróżnienie. — Jest zaszczytem mieć takich sąsiadów, mieszkańców. Jak powiedziała kiedyś sołtys Ania Lewikowska, sołtys tyle może, ile wieś mu pomoże. Dziękuję mieszkańcom za poświęcenie własnego czasu. To przejaw patriotyzmu, miłości do swojej małej ojczyzny — mówił Mateusz Budka- sołtys Niborka Drugiego.

W sprawozdaniu z międzysesyjnej działalności, Jacek Kosmala mówił m.in. o znalezieniu pierwszego martwego zakażonego Afrykańskim Pomorem Świń zwierzęcia w Zgniłosze. — Jesteśmy już nie w żółtej, a czerwonej strefie ASF — mówił. Radni wnioskowali m.in. o zabezpieczenie w budżecie na przyszły rok kwoty 100 tys. zł na remont elewacji ściany frontowej budynku przy ul. 1 Maja 15, zabezpieczenie 80 tys. zł. na doposażenie Nidzickiego Ośrodka Kultury w niezbędny sprzęt do funkcjonowania instytucji.

Zabezpieczone środki mają być przeznaczone na zakup m.in. aktywnego nagłośnienia, pawilonów, agregatów prądotwórczych, remontu fortepianu, doposażenia pracowni plastycznej i muzycznej, zabezpieczenie 10 tys. zł na zlikwidowanie barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych wokół i na terenu skwerku w centrum miasta, zabezpieczenie kwoty 100 tys. zł na budowę placu zabaw na osiedlu przy ul. 1 Maja, zabezpieczenie środków na wykonanie dokumentacji projektowej drogi łączącej ul. Żeromskiego i ul. Limanowskiego w celu odciążenia centrum miasta.

Wśród wniosków znalazły się także: wzmożenie kontroli nocnych w Napiwodzie - w związku z ostatnimi podpaleniami, rozważenie zamontowania kamer na obrzeżach lasów w Napiwodzie, zabezpieczenie środków na utworzenie oświetlenia przejścia dla pieszych na końcu ul. Sprzymierzonych, zlikwidowanie składowiska opon na terenie byłego Herbapolu, doświetlenia przejść dla pieszych, poprawę oznakowania w obrębie dróg wojewódzkich 545, stworzenie stref płatnego parkowania na terenie Nidzicy.

zl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages