Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Tydzień Kariery w ZSZiO

2019-11-04 13:00:00 (ost. akt: 2019-11-04 08:03:27)

Autor zdjęcia: Marta Schabińska-Niewiesk

Tydzień Kariery w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących to wydarzenie towarzyszące Warmińsko-Mazurskiemu Tygodniowi Kariery, zorganizowanemu w tym roku pod hasłem „Wielokulturowość kapitałem przyszłości”.

Uczniowie ZSZiO wykonali gazetki szkolne związane z pozytywnymi i negatywnymi aspektami życia obcokrajowców w Polsce i Polaków poza granicami kraju. Młodzież zwiedzała lokalne zakłady pracy i poznawała wybrane zawody oraz uczestniczyła w spotkaniu informacyjnym „ Poznaj mnie, a zrozumiesz”, zorganizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Nidzicy.

Uczniowie ZSZiO wzięli udział w zajęciach z doradcą zawodowym, których celem było ukazanie wielokulturowości w kontekście lepszego zrozumienia „inności” drugiego człowieka i traktowanie tego zjawiska nie jako zagrożenia, lecz jako niezbędnego warunku konstruktywnego dialogu.

Młodzież miała także okazję poznania obcokrajowców żyjących w Polsce. W ZSZiO zorganizowano spotkanie ze Stephenem Clarkiem i Mykytą Popov.

Zaproszeni goście opowiadali o blaskach i cieniach życia w Polsce oraz o różnicach kulturowych, z którymi na co dzień się spotykają.

szkoła


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MartaSchabinskaNiewiesk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages